Cep devinde büyük değişim!

Cep telefonu dünyasının önemli markalarından birinde çok ciddi bir şeyler oluyor...

Cep devinde büyük değişim!

Hüseyin Cem Köylü

Son dönemlerde büyük düşüş yaşayan ve çifte CEO'larını görevden alarak yerine yeni bir yönetim getiren BlackBerry'nin sahibi Research in Motion şirketi, yeniden yapılandırmaya giden tüm şirketlerin yaptığı gibi yeni avukatlar kiraladı.

Reuters'in isimsiz kaynaklardan aldığı bilgilere dayanarak yaptığı haberine göre, RIM bir yeniden kalkınma planı hazırlamak için Milbank, Tweed ve Hadley & McCloy LLP gibi büyük hukuk şirketleriyle anlaşma imzaladı. Hukuk firmaları RIM'e bazı mal varlıklarını elden çıkarma, patentlerini lisanslama ya da başka şirketlerle ortaklık gibi tavsiyelerde bulunabilir.

RIM için en son çare ise tüm şirketi satmak olabilir. Birkaç hafta önce Kanada Federal Maliye Bakanı, Jim Flaherty, RIM'ı başka şirketlere satılması gibi bir durumda devletin herhangi bir koruma sağlamayacağını açıklamıştı.

Android ve iPhone'un önlenemez yükselişi Blackberry'yi ve dolayısıyla da RIM'i olumsuz etkiledi. Windos Phone'un da Android ve iOS'un ardından üçüncü sıraya yerleşeceği öngörüsü ise Blackberry için ayrı bir tehdit. Amerika'nın en büyük operatörü Verizon'un da yıl sonunda Windows Phone satmaya başlayacağına dair verdiği ipuçları RIM için ayrı bir sıkıntı.

Yıl sonunda çıkacak Blackberry 10 işletim sistemi ve telefonları da beklentileri karşılamanın ötesine geçemezse RIM için gelecek parlak gözükmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

android kullansın o da general mobile bile kullandı artık android çin malı telefon yazılımına döndü

blackberry kaldı mı? Dünyada en çok kullanan ülke biziz ya ne kadar saçma

hiç havalı değildi zaten iphonumun yanında ;D

çünkü dünya yüzünde en fazla mesaj yazan ülkelerden biriyiz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir