Cep kullanımı inanılmaz boyutlara ulaşacak

Yapılan analizler, cep telefonu kullanım oranının inanılmaz boyutlara ulaştığını gösteriyor.

Cep kullanımı inanılmaz boyutlara ulaşacak
2010 yılında Dünya nüfusunun yarısından fazlası cep telefonu kullanıyor olacak.

2010 yılında Dünya nüfusunun yarıdan fazlasının cep telefonu kullanıcısı olacağı tahmin ediliyor. Strategy Analytics analiz kuruluşunun tahminine göre, şu an dünya nüfusunun yüzde 40'ının cep telefonu kullanmasına karşılık, bu pazarın Asya, Ortadoğu ve Afrika'daki gelişimine paralel olarak 2010 yılının başında, nüfusun yarıdan fazlası mobil telefon kullanacak.

Araştırmaya göre, dünyada şu an 3,9 milyar olan cep telefonu abonesi sayısı 2013'te 5,6 milyara ulaşacak. Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika'nın, 2013'e kadar abone sayısını yüzde 80 düzeyinde artırarak, mobil telefon pazarının lokomotifi olacağını tahmin eden analiz kuruluşu, bu üç bölgenin dünyadaki abone sayısının yüzde 60'ını ve iş hacminin yüzde 40'ını temsil ettiğini belirtti.

Uzman Phil Kendall, bu yıl sonuna kadar 500 milyona yakın abonenin, çok daha iyi veri, internet, video iletme olanağı sağlayan üçüncü kuşak (3G) cep telefonu hizmetinden yararlanacağını belirtirken, bir başka analizci Susan Wels de Grimaldo, 2009'da cep telefonu gelirlerinin üçte birini oluşturacak 3G'den altı aboneden birinin faydalanacağını söyledi. 2013'te ise abonelerin yarısının bu hizmeti kullanacağının tahmin edildiği belirtildi.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Kesinlikle olur.Şu anda Türkiye de 70 milyon insan yaşıyor ama 100 milyondan fazla sim kart var.

Bizim millet sadece hava atmak için bile alıyor.Dünya da da böyleyse yakında cep telefonu çöplüğüne döner ortalık...

cep telefonu sektöründe üretim yapamadan sadece satışa dayalı bi sistemimiz var üretim yapmıyor sadece tüketiyoruz. ülkemizde cep telefonu üretimi yok keşke bizde üretsek kendi telefonlarımızı kullansak

valla ben kullanmıyorum cep tlefonu cunlu sosyal bi insan sayılmam sırf gemek için gezmiyorum yani telefonada ihtiyac duıymuyorum sevgili olayından yırttım yani ikide bir aramalar nerdesin napıosun naftalin naftalin seni seviyor''bnde askıommmmm'' lafları rahatım yani:)

Benim de cep telefonu problemim yok :)
Sadece ihtiyacım olduğu zaman kullanırım..Genellikle kapalıdır..Boş işler için kullanmam (sohbet,muhabbet,gereksiz mesajlaşmalar vs..vs..)Bağımlısı değilim...Özgürüm bu konuda ... yaşasın hürriyet...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir