Cep telefonlarında dev radyasyon testi!

Radyasyona dikkat! Son dönemin en iyi 80 cep telefonunun SAR değerlerini karşılaştırdık...

Cep telefonlarında dev radyasyon testi!

Cep telefonları ortaya çıktığından beri bitmek bilmeyen bir tartışmadır radyasyon... Telefonların sağlığımıza olumsuz etkisi olduğu ya da yayılan radyasyonun beynimize zarar verdiği tıbbi ve bilimsel olarak ispatlanmış değil. Ama yine de, yeni bir cep telefonu alırken pek çoğumuz, SAR değerine dikkat ediyoruz.

SAR değeri, telefonla konuşurken, beynimizin ne kadar radyasyona maruz kaldığını gösteren bir değer. Birçok ülke, bu değer için üst sınırı 2.0 w/kg olarak belirlemiş durumda.

Galerimizde, son dönemlerde piyasaya sürülen 80 cep telefonunun SAR değerlerini karşılaştırdık. İşin iyi kısmı, bu telefonların hiç birinin üst sınırı aşmıyor olması. Ama eğer SAR değeri sizin için önemli bir kriterse, 80. sıra ve 1. sıra arasında dağlar kadar büyük bir fark olduğunu da bilmenizde yarar var.

Şimdi vakit kaybetmeden galerimize buyurun; 80'den 1'e kadar geri sayım halinde hazırladığımız büyük araştırmamıza göz atmaya başlayın... Tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Acikcasi samsungtan biraz tereddut etmistim. 1'den yuksek olur diye dusunuyordum. Ama Samsung masallah butun telefonlari son 20'de :) Kullanici sagligina bu kadar onem verdikleri icin buyuk takdir edilmesi gerek Samsungun. Ayrica bir sey daha soylemek istiyorum:"ilahi nokia sen adami oldurursun :)"

2w/kg altı olması yeterince güvenli anlamına gelir...

samsung insan sağlığını düşünüyor

Sen de yorum yaz