Cep telefonu hafızası coşuyor!

Cep telefonlarının hafısası öyle bir boyuta ulaşıyor ki, kimse kolay kolay şikayet edemeyecek...

  • Gökay Özbudak
128GB'lık telefonlar!
Boyutları küçük ama veri değerleri çok büyük...

32 GB dahili hafızalı iPhone 4'ü duyunca şaşırdıysanız size daha çok şaşıracağınız bir haberimiz var. Toshiba, 128GB'lık NAND flash bellek modüllerini piyasaya sürme planını başarırsa, yakında akıllı telefonlar PC'lerin karşısına ciddi bir rakip olarak çıkabilir.

Ayrıca bu 128 GB'lık teknoloji yalnızca akıllı telefonlarda değil, tablet PC'lerde, dijital kameralarda ve gömülmüş flash çip kullanan her tür cihazla kullanılabilir. Piyasadaki bu erişilmiş en büyük kapasitenin bir nedeni Toshiba'nın 32nm'lik üretim teknolojisi, diğeri ise 16 adet 8GB'lık NAND çiplerinin bir paket içerisinde birleştirilmesi.

Bu yılın sonlarında çıkması beklenen teknoloji Apple'ın 64 GB'lık iPad'inin kapasitesini kolayca gölgede bırakacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Benim masaüstü pc'min bile 80 Gb kapasitesi var :D:D

Bu dolayli yollardan SSDlerin kapasitesinide etkileyecektir diye dusunuyorum. Umarim cabuk cikar ve maliyetleri dusurur ki en kisa zamanda hepimiz SSD kullanmaya baslayabiliriz.

Benim şuan kullandığım notebook 2 yıl önce 120Gb ile iyi bir kapasitesi var deniyordu. Ama şimdi ki notebooklar 320 Gb'ye kadar çıkıyor.

Benim masaüstünde 1,5 tb hafıza var 1 tbsi dolu onun yanında harici hard diskim var artık oda dolmak üzere blurayler çoğalsada alıp bilgilerimi müziklerimi yedeklesem kısacası yetmiyene oda yrtmez :) 32 gblik ipodum var ondada 120 mb bos yer var çünkü 100mbin altına inince çok kasıyor ilginç ya

Bu gelişme umarım en çok SSD lerin fiyatlarının düşmesinde etkili olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play