Cep telefonu şeklinde elektroşok aleti

Saldırı anında bir kozunuz daha var. Cep telefonu görünümündeki şok cihazı karşınızda...

  • Halil Mollaoğlu
Cep telefonu şeklinde elektroşok aleti
Pretender: Cep telefonu görünümünde şok cihazı.

Pretender (dolandırıcı) bir Sony Ericsson cep telefonu gibi gözüküyor ama aslında 950.000 Volt geriliminde elektrik verebilen böylece saldırganı etkisiz hale getiren bir elektroşok cihazı.

Cihaz kameralı bir cep telefonu görünümünde tüketiciye sunuluyor ve yanında kemere takılabilen bir kılıf da veriliyor. Cihazın görünüşü sayesinde potansiyel saldırganlar tehlikeyi hissetmiyor ve böylece kurban tarafından kolaylıkla alt edilebiliyorlar. Cihazın fener olarak kullanılma özelliği de var. Fakat gerçek anlamda telefon görüşmesi yapamıyorsunuz. Cihazın yaklaşık fiyatı 60 Dolar ve buradan temin edilebiliyor.

CHIP Online'ın Yorumu:
Hangi saldırgan, kurbanı polisi aramak için cep telefonunu eline aldığında kendisini tehlikede hissetmez? Ayrıca cihazın kullanıma hazır hale gelmesi için tuşlara basılması gerekiyor. Yani saldırgana o tehlikeli anda şunu demelisiniz: "Bir saniye, ilk önce cep telefonumu açmalıyım."

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

chip online yorumu çok doğru

NO-COMMENT :):):):):):):):):):):):):):):):):):)

chip in yorumu doğru saçma bir alet :(

Erorverdım Chıp ınyorumu cok real ::D

bi yandan doğru ama bi yandan da saçma geliyo bana.mesela gece yolda kuytu biyerden geçerken illa bu aleti kullanmak için birisinin size saldırmasınımı bekliceksiniz.aleti açarsınız elinizde tutarsınız eğer bi saldırgan gelirse verirsiniz şoku bu şekilde düşünürsek mantıklı bence.sanki saldırgan daha önceden eline bıçak alıp yolunuzu kesmek için beklemiyomudur sizce!sizde onun gibi yapıcaksınız ama daha yasal olucak:D

CHİP ONLİNE ÇOK HAKLI

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play