Çevrenize dikkat edin, gün geçtikçe çoğalıyor

Başınıza bu bağımlılardan dolayı oluşan bir kaza gelsin istemiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun!

Çevrenize dikkat edin, gün geçtikçe çoğalıyor

"Hey. Hey! Önüne baksana." Sözlerini bugünlerde duyarsanız hiç şaşırmayın. Çünkü bu etrafınızda teknoloji bağımlılarının olduğunu gösterecek bir uyarı olabilir.

Genellikle metropollerde karşılaştığımız teknoloji bağımlılarına seslenseniz dahi sizleri duymazlar, üstüne üstlük kendi yollarından çekilmenize neden olurlar. Bazen de sizi duyar ve kaşlarını çatarak kısa bir bakış attıktan sonra sanki hiç bir şey olmamış gibi işlerine devam ederler. Kimi zamanda yaptığı çok olağan bir şeycesine "Ne var kardeşim! Facebook hesabımı kontrol ediyorum" derler içten içe.

Son zamanlarda böyle bir durumla sıkça karşılaşır olduk ve bu, gün geçtikçe daha dramatik bir hal alıyor. Fakat akıllara şu sorular gelmiyor değil. Teknoloji bağımlılarından dolayı oluşan kazalarla sıklıkla karşılaşılıyor mu? Acaba bu kişiler bir başkasına, bisikletliye, otomobile veya bir tramvaya! çarpmış mıdır? Ya da yol üzerindeki bir kazı çalışma alanına düşmüşler midir?

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bu yazıyı okuyunca bende zannettim ki bu akşam okuduğum iPhone haberini vereceksiniz. Yeni çıkan bir iPhone uygulaması tamda bahsettiğiniz kişilere göre. Uygulama siz mesaj yazarken iPhone'un kamerasından aldığı görüntüyü mesaj yazma ekranının arkaplanında gösteriyor, böylece şeffaf bir iPhonu'ununuz oluyor. 8)

Hiç denk gelmedim açıkcası , ilginç :)

Çok güldüm okurken. Güzel bir uyarı olmuş. Öyle bir çağa geldik ki hapishaneler bile artık dışarısından daha sosyal ortamlar. Teknoloji olmadığı için oturup sohbet edebiliyorlar. Kendi yarattığımız şeylerin kölesi oluyoruz gittikçe. Saygılar.

Bu durum aslında fizyolojik olarak mide bulandırıcı bir durumdur, aynı araba tutmasına benzer, zira siz hareket halindesiniz ama gözünüzü odakladığınız yer (yani ekran) sabittir,(otobüste pencere kenarında kitap okumak gibi) yol altınızdan akarken ekran yola göre hareketsiz,sabit haldedir, işte bu durum aynı bende olduğu gibi (diğer insanları bilemem) benim içim mide bulandırıcıdır, istesem de bu şekilde hareket etmem mümkün değil, mutlaka durmam lazım( bu da otomatik koruma sistemi gibi birşey,gayet memnunum) :)

eyvallah çok duyarlı bi davranış

aslında dediğiniz doğru. gerçekten öğle insanlar ama bu sadece tekneloji olarak ele almak yanlış olur diye düşünüyorum
1.) gazete okuyanlar.
2.) kitap okuyanlar
3.) telefon la uğraşanlar
4.) müzik dinleyenler ( özellikle yükseksesle)
bence bunların hepsi aynı durumda biraz düşünürsek anlarız ben hergün işyerine metrobüsle gidiyorum ve bunlara şahid oluyorum
ve bu insanlara bakıyorum kiminin hertarafından kablo çıkmış sanki robot gibi. daha cok var yazaçaklarım ama lafı uzatmıyım şimdilik by.

bu yazıyı metrobüste telefonumdan okumuş olmam da sanırım beni onlardan biri yapıyor :D yüzümdeki gülümsemeden sonra direk kapattım sayfayı ve boğaz manzarasını izlemeye başladım :D

zaten sırf bu yüzden telefon almaktan varzgeçtim desem inanırmısınız bilmem ama teknoloji amaç değil araçtır lütfen unutmayın zaten bu yaz da gitar kursuna yazıldım ooooh rahat bence bu teknoloji bağımlılığının en büyük düşmanı evde teknolojik aletinizin olmaması çünkü ne kadar göz önünde olursa o kadar kullanma isteği oluyor mesela telefonunuza oyun yuklemeyin ya da internet kullanmayın ama bilgisayarda internetiniz olsun o kadar da :D

valla bende de bi aralar vardı ama allahtan kurtuldum insan dunyadan tamamen kopuyo

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Çevrenize dikkat edin, gün geçtikçe çoğalıyor
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir