Chrome bu sorunu da çözdü!

İnternet kullanıcılarının çok sık şikayet ettiği bir sorun daha Chrome ile tarih oldu...

Hüseyin Cem Köylü

Google'ın chat özelliği anlık mesajlaşma ve video chat yapmak için oldukça kullanışlı, fakat bir dezavantajı var. Chat penceresi sadece bir Google sayfasındayken açılıyor, mesela Gmail. Aslında var"dı" desek daha doğru olur, çünkü Google'ın Chrome için yayınladığı yeni bir eklenti sayesinde chat penceresi hangi sitede olursanız olun açık kalabiliyor.

Chat for Google ismli bu eklenti aslında bir süredir mevcut, fakat sadece Chrome OS içindi. Artık, Chrome tarayıcısıyla bu eklentiyi istediğimiz platforma getirebiliyoruz. Eklenti sayesinde masaüstünde bile mesajlaşmanıza devam edebiliyor, sesli arama gerçekleştirebiliyor ve hatta Google Hangout'u çalıştırabiliyorsunuz. Ne yazık ki sesli arama özelliğinde, Google Voice üzerinden telefon görüşmeleri yapamıyorsunuz; bu özelliğe de sahip olsaydı "kusursuz" olarak adlandırabilirdik bu eklentiyi...

Eğer siz de mesajlaşmak için Gmail sekmesine gidip gelmekten yorulduysanız bu ücretsiz eklentiye mutlaka göz atın.

Chat for Google eklentisini Chrome tarayıcınıza indirmek için tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

chrome os kullanan varmı:D

çok uzun zamandır bu eklenti chrome da var ve chrome os olmadan çalışıyordu.yalnız adı google talk tı. adını değiştirip geliştirmişler dahada güzel olmuş :)

güzel.... tam istediğim gibi oldu şimdi.

arkaplan resmi güzelmiş la:D nereden bulurum onu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play