Chrome için en iyi not tutma eklentileri

Bu 6 eklenti ile Chrome tarayıcınıza çok daha farklı bir yetenek kazandırmak elinizde!

  • Ümit Öncel
Chrome için en iyi not tutma eklentileri
Unutmamanız gerekenleri bu Chrome eklentileri ile not alın...

Sonradan unutmak istemediğiniz önemli notlarınızı bilgisayarınızda mı tutuyorsunuz? Bunun için size yardımcı olabilecek tarayıcı eklentileri de var. Böylece özellikle bir internet sitesini gezerken gördüğünüz ve daha sonra kaybetmek istemediğiniz bilgileri, tarayıcınızın içerisinde kaydedebilir ve sonrasında kolaylıkla bu notlara erişebilirsiniz. İşte Google Chrome için geliştirilmiş en iyi not tutma eklentileri...

Note.It
HTML5 ile hazırlanmış olan bu eklenti, HTML5'in pek çok özelliğinden yararlanarak oldukça kullanışlı bir not defteri alternatifi olarak göze çarpıyor. Örneğin diğer eklentilerde oldukça sınırlı olan notlar üzerinde format düzenlemesi yapma imkanı Note.It'de yer alıyor. Ayrıca Note.it ile notlarıza resim eklemeniz de mümkün.

Quick Notes
Herhangi bir web sayfasındaki bir alan sağ tuş ile tıkladığınızda etkin hale gelen Quick Notes, notlarınızı en hızlı şekilde kaydetmenize imkan sağlıyor. Eğer uygulamayı bir Diigo.com hesabı ile senkronize ederseniz kaydettiğiniz notlarınıza daha sonrasında herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazdan da erişebilirsiniz.

Sticky Notes ve Web App Note

Alternatifler arasında görselliği ile en çok öne çıkanı Sticky Notes...

Sticky Notes
Tarayıcınızdaki bir post-it eklentisi olarak düşünebileceğiniz Sticky Notes, alternatifler arasında en popüler olanlardan biri. Özellikle görselliğin ön plana çıktığı bu eklentide sadece not kağıtlarının değil, arka planın da görünümünü ve renklerini değiştirebilirsiniz.

Web App Note
Google hesabınız ile entegre bir şekilde çalışan bu eklenti, notlarınıza istediğiniz her yerden erişmenize imkan tanımasının yanı sıra, Google Calendar ile de senkronize olabiliyor. Aldığınız notları istediğiniz herhangi bir e-posta adresine gönderebiliyor olması ve Dropbox hesabınızdan kolaylıkla dosya ekleyebiliyor olmanız da bu eklentinin diğer avantajları arasında yer alıyor.

Chromepad ve Notes

Chromepad
Kullanımı son derece basit olan Chromepad'i yükledikten sonra çalıştırmak için adres satırının yanındaki simgesine tıklamanız yeterli. Açılacak ufak pencereye dilediğiniz notu yazabilir veya kopyala - yapıştır yapabilirsiniz.

Notes
Oldukça şık görünen bu not eklentisi ile her eklediğiniz yeni not kağıdına farklı renkler atayarak, sonrasında hatırlamanız gereken konuları renklere göre kategorize edebilirsiniz. Ayrıca Notes, eklemiş olduğunuz notların sıralamasını da değiştirmenize olanak tanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Evernote en iyisi. İster bilgisayardan ulaşın, ister Android cebinizden, ister Blackberry'den. Etiketleme, resim ekleme,anında güncelleme ve daha tonlarca özellik.

Quick Notes kullanıyorum gerçekten çok sağlam notlar alıyorum sonra başka bilgisayardan erişebiliyorum. benim için çok iyi bir eklenti format atıncada önemli yazılarım şiirlerim kaybolmuyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play