Chrome, rakiplerini ezdi geçti!

Web tarayıcılarının Haziran 2013 karneleri, Microsoft ve IE için pek de parlak sayılmaz!

  • Zeynel A. Öztürk
Haziran 2013'te Chrome, rakiplerini ezdi geçti!

Web ölçüm şirketi StatCounter'ın son rakamlarına göre Chrome, rakip web tarayıcıları üzerinde ezici bir üstünlük yakalamış durumda.

StatCounter'ın Haziran 2013 rakamlarını yansıtan en son grafiğine göre Chrome, şu an itibariyle web tarayıcılarında dünya çapında yüzde 42'lik bir pazar payını işgal etmiş görünüyor. Son aylarda düşüşteki Internet Explorer ise yüzde 24 ile ikinci sırada yer alıyor.


Chrome, masaüstü ve mobil web tarayıcılarındaki engellenemeyen başarısıyla, bir zamanların tartışmasız lideri IE'yi deyim yerindeyse yerle bir etmiş görünüyor. Bununla birlikte son zamanlarda Chrome'un ağırlaştığına dair yorumlar var. Bakalım Google, Chrome'u liderlik koltuğunda uzun süre tutmayı başarabilecek mi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 40 Yorum

Ne yazık hala bazı ülkelere Chrome ulaşamamış. Neyse zamanla gelişirler.

@11 Tem 2013 17:31 Sen götürürsün.

@11 Tem 2013 18:43 heeee merak etme

fazla kullanılsa ne olcak? hız önemli.

chrome bazen donuyor firefox kullanıyorum sorun yok...

Chrome saglam bir giris ile birlikte saglam durus da sergiledi... Ne firefox ne de IE karsisina rakip gelince durusunu koruyamadi. Chrome rakiplerini bile kendine benzetti... Bkz Opera...

Chrome'da ve diğer tarayıcılarda çok fazla açık var, hızlı olduğu için güvenlikten ödün veremem, ben IE kullanmaya devam ediyorum. Ayrıca Google'a hiçbir şekilde güvenmiyorum, Google'a güvenmektense Microsoft'a güvenmeyi tercih ediyorum.

internet exlorer firefoxdan mı hızlı. ADMİN ŞAKASIII:D

@11 Tem 2013 18:17 IE10 kullanmamış liseli kendisini nasıl belli ediyor...

@11 Tem 2013 18:17 Hakikaten Internet Explorer 10'dan haberi yok bunun... :D

en iyisi firefox

iyi ankette opera yok iron ve safari var

IE Grönland da lider büyük başarı kaç tane insan var toplasan :D

Ne yazık hala bazı ülkelere Chrome ulaşamamış. Neyse zamanla gelişirler. _____________________________________________________________________ onlar altın çağına ulaştı sen hala kromdamısın

Fark eder mi biz firefox'cuyuz ağa *?*

@11 Tem 2013 19:19 yürü koçum kim tutasr seni yaşasın firefox biji firefox :D

Acaba buna Android'lerde ki chrome da dahil mi? Eğer öylese gerçek biraz farklı çıkacak.

19:24 iyi fark etmişsin. Googleın satın aldığı birileri bize çok pis oyunlar oynamaya çalışıyor. Dikkat ederseniz haberde sadece bilgisayarların teste dahil olduğunu söylememiş yani mobil chrome kullananlar da dahil. Yani bu rakamlar hiçbir şey ifade etmiyor.

@11 Tem 2013 21:35 iPhonelerde Safari ,WPde de Internet Explorer var. Firefox OS larda da Firefox var.

Firefoxla operayi seviyorum ama nasil oluyorsa chrome kullaniyorum :D

chrome yine uçmuş :)

Güvenlik hızdan daha önemlidir.Firefox'ta Chrome'den güvenlik konusunda kat ve kat daha iyi.Çoğu güvenlik uzmanı ve programcı da Firefox kullanıyor.

konfiçyüz ne demiş firefox kullan.. o kadar.

İnteret expolerer nezaman kullandın? Chrome indirdiğim sıra da :D

çıktıgı ilk gunden beri chrome kullanırım.gerçekten ilk çıktığı zamanlar hissedilir hız farkı vardı ,ufak tefek sorunlar haricinde hiçbir sorunda yoktu.chorome kullanmak bir zevkti.Lakin son aylarda chromeda ozellikle flash çökmeleri ve benzeri sorunlar kabak tadı vermeye başladı.Eskisi gibi bir hız farkıda kalmadı.Özellikle ie10 yada ie9 ile karşılaştırırsak ie,chrome ile arasındaki hız farkını çok çok azalttı.ve ie9 ve ie10 ,chromedan cok cok daha stabil.chromeda yaşadıgım sorunların hiçbirini ben ie10 da yaşamıyorum gayetde hızlı.sonuç olarak chrome tarayıcsının ilk çıktıgı zamanlardaki gibi olmadığı çok aşikar.son zamanlarda cogu kullanıcı için kabak tadı vermeye başladıgıda çok aşikar.ayrıca google guvenilirligide aşagıya inmeye başladı.bir arkadasımın dedigi gibi google guvenmektense microsofta guvenmek daha akıllıca olmaya başladı.

bencede chrome ve chrome altyapısını kullanan çoğu tarayıcıda artık yavaşlama donma eklenti çökmeleri çok fazla olmaya başladı eski chrome yok ama chromium mu bilemiyorum

chrome hd video izlerken donuyo fakat ie da öyle bi sorun olmuyor

Zaten StatCounter ve Net Applications pek meraklılardır IE ye. Paranın yüzü sıcak geliyor demek. Forever Firefox.....

Maxthon varken gerisi yalan.

ie de hep açlırken takılma oluyor..Chromede hiç takılma falan olmadı...

Chrome Dünyanın en berbat tarayıcısı olduğunu varsaysak bile. IE den çok kullanılması büyük bir başarıdır. hemde çok büyük bir başarı.

http://www.teknokulis.com/Haberler/Guvenlik/2013/07/12/google-muhendisi-microsoftun-acigini-ifsa-etti Google = Pislik, milyonlarca Windows ve IE kullanıcısının sistemlerini tehlikeye atmış belki de çökmesine sebep olmuş bunu yaparak. MS şu noktada Google'a ne dese ne yapsa hak veririm. Kimin mühendisi olursan ol, bir açık fark ettiğin zaman bunu ilk önce yazılımın sahibine geri bildirim yapmak ZORUNDASIN! Apple'la MS arasındaki büyük kapışma olduğu dönemde bile bu iki firma birbirlerine fark ettikleri açıkları bildirmişlerdir. Önemli sistem açıklarını bulup bunları korsanların eline vermek her şeyden önce AHLAKSIZLIKTIR! Google'ın bundan sonra benim cihazlarımda yeri YOK!

@12 Tem 2013 12:56 ezik ms fanboyu doğru olanı yapmış söylese ms aldırış etmiyecekti... senin gibi köleler olmasa ms batardı...

Windows 8 'de İE 10 Müthiş.Chrome hantal.Firefox çoklu sekma açtığında kasması hariç hızlı açılması.

ie ancak chrome ve firefox indirmeye yarar.

@gcb1903 bknz: ie6 da kalmış fosil kullanıcı, gugıldan babam çıksa yerimci.

@12 Tem 2013 16:11 ben ie 11 bulunan 8.1 kullanıyorum sen fosilsin belli.

dikkat ettiniz mi grafikte haftasonlarında ie düşerken chrome yükseliyor. ayrıca safaride de biraz hareketlenme var. bi sebebi varmıdır??

Explorer bazı konularda daha iyi ama chrome daha kullanışlı.

opera nerede?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play