Chromecast'i Kinect ile kontrol ettiler!

Google'ın ummadığı kadar ilgi çeken yeni Android'li cihazı, Kinect'le böyle kontrol edildi! İzleyin.

  • Zeynel A. Öztürk
Chromecast'i Kinect ile kontrol ettiler!

Google'ın YouTube ve fazlasını TV ekranına yansıtmanıza izin veren 35 dolarlık TV adaptörü Chromecast, firmanın ummadığı derecede ilgiyi üzerine çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Google Play'de satılan cihazı Türkiye'de satın almanız mümkün değil, ancak bugün onun için ön sipariş verenler, 2-3 hafta beklemek zorundalar.

Şimdi ise bir programcı, Chromecast uygulamalarını Kinect for Windows ile kontrol etmenin bir yolunu bulmuş görünüyor. Yazılım mühendisi Leon Nicholls, geliştirdiği deneyi bir videoda gösteriyor. Nicholls, Kinect sensörünü laptop'un yakınına yerleştirdiğini, geliştirdiği özel yazılım sayesinde Kinect'ten gelen sensör bilgilerini okuduğunu ve Chromecast'teki uygulamaya gönderdiğini söylüyor.

Kinect ile TV ekranındaki videoyu hareket ettirmek, elinizi öne iterek videoyu başlatıp durdurmak mümkün oluyor. Nicholls, Kinect ve kendi özel programı sayesinde Chromecast'e akış yapan herhangi bir video veya uygulamayı kontrol edebileceğini iddia ediyor. Daha fazla komut için yeni vücut hareketleri oluşturmaya da izin veriliyor.

Google'ın Chromecast için resmi Kinect desteği sunma ihtimali düşük, ancak programcıların bu iş için zaman ayırmaları ve farklı çözümler ortaya çıkarmaları gerçekten de sevindirici.

Chromecast'in Kinect ile nasıl çalıştığını videomuzda izleyin!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Windows'un yazdığı youtube uygulamasını engelleyen google, windowsun esyalarını kullanarak kendi reklamını yaparak ne kadar .... oldugunu gosterıyor.

@22 Ağu 2013 18:07 İşte zeka budur :))))

@22 Ağu 2013 18:07 Okudunmu haberi? Google mı Kinnnect ile kontrol etti

@22 Ağu 2013 18:07 Youtube pahali bir hizmet her gün milyonlarca video izleniyor yükelniyor ve dönüstürülüyor bunun icin gerekli olan yazilimci, elektrik sunucu , internet baglantisi vb... giderler milyonlarca dolar tutuyor her ay. Buna karsilik tek para kazanabilecegi yer reklamlar ve bircok insan adblock gibi yazilimlarla bunlari engelliyor. Birde üstüne Microsoft reklamlari kaldirarak yaptigi youtube uygulamasini koyunca google buna erisimi engelledi hakli olarak.

Ne kadar dar bir açıdan bakıyorsunuz ya. Google bütün hizmetlerini bedava yapıyor. Adamların tek para kazandığı yer reklamlar. Microsoft reklamsız bir uygulama yazarsa ve insanlar bunu kullanırsa Google para kazanamaz ve Google para kazanamayınca Youtube çöker.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play