Çin'de internet avı başladı!

Saklambaç oynarken öldüğü iddia edilen Çin'li hakkındaki gerçeği internet kullanıcıları bulacak...

  • Ümit Öncel
İnternet kullanıcıları cinayeti araştırıyor!
Li Qiaoming'in hastaneye kaldırılmadan önce göz altında tutulduğu hapishane.

24 yaşındaki Li Qiaoming adlı bir Çinli, geçtiğimiz günlerde bir hastanede hayatını kaybetti. Tam dört gündür hastanede yoğun bakımda bulunan Qiaoming'in durumu ilginç kılan şey ise, başına gelenlerle ilgili yapılan açıklamalar. Polis tarafından hastaneye kaldırıldığında Qiaoming'in ciddi bir beyin sarsıntısı geçirdiği tespit edilmişti. Sebebi sorulduğunda ise polis yetkilileri şaka gibi bir yanıt verdiler. Polisin açıklamasına göre o sırada göz altında bulunan Qiaoming gözleri bağlı bir şekilde saklambaç oynarken bir duvara çarpmıştı!

Bu son derece şaibeli açıklama, gözleri olayın meydana geldiği Pekin'deki Yunnan bölgesine çevirdi. Olayın aydınlatılmasını isteyen Yunan bölgesi devlet görevlileri adına konuşan propaganda şefi Gong Fei; "İnternet kullanıcılarını olayı kendi gözleri ile incelemeleri ve bulabildikleri tüm bilgileri mümkün olduğu kadar çok kişiye yaymaları için davet ettik" diye konuştu.

298 milyonluk internet nüfusu ile dünyanın en kalabalık sanal topluluğuna sahip olan Çin'de şimdiden konuyu araştırmak isteyen kullanıcılar internet üzerinden delileri araştırmaya başladılar bile.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

en azından biraz daha akıllıca bi bahane uydurulabilirdi

çinde adalet okyanusun ortasında adaya benzetiyorum bulma ihtimalin yok :D çıkma ihtimalin var yanlız içi boş olursa ölme ihtimalin gene çok yani sonuçta suçlusun

Sen de yorum yaz