Çinli dev Xiaomi, şimdi de bilgisayar yapıyor

Her geçen gün daha da büyüyen cep devi, şimdi karşımıza ilk bilgisayarıyla çıkmaya hazırlanıyor!

  • Levent Öztürk
Çinli dev Xiaomi, şimdi de bilgisayar yapıyor
Kaynak: GizmoChina

Xiaomi, Çin'in dışında çok büyük bir etkiye sahip olmayabilir ancak ülke içerisindeki kullanıcı tabanı, kendisini dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üretici yapmaya yeterli durumda. Bugün ortaya çıkan fotoğraflar ise, firmanın şimdi de dizüstü bilgisayar marketine girmeye hazırlandığını gösteriyor.

GizmoChina sitesinde yayınlanan fotoğraflar, MacBook Air'e oldukça benzeyen bir dizüstü bilgisayarı göstermekte. Söylenenlere göre bu bilgisayarın donanımı da oldukça güçlü olacak: Intel Haswell i7-4500u işlemci, 2x8GB çift kanallı Ram, 15" 1080p ekran. Bilgisayarın en güzel yanı ise 481 dolar olarak gözüken fiyatı...

İlginç olan bir diğer detay ise, bilgisayarın Windows ile (veya görüntüsüne rağmen Mac OS ile) çalışmıyor olması. Bilgisayar, özel bir Linux sürümü ile çalışmakta.

Eğer bu bilgisayar Avrupa'ya ulaşırsa, oldukça rekabetçi bir seçenek olarak karşımıza çıkacağı kesin. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

adamlar etkilenmemişler direk macbook air üretmişler.

@08 Oca 2015 00:27 Mac book air sanki işlemciyi marstan ram I venüsten alıyor. Tüm yeni ultrabooklar tabletler ekran işlemci disk ram ekran kartı üreticileri ve onların teknolojilerine bağlı şekilleniyor. Casper ile Apple arasındaki fark Apple daha meşhur müşterisi 3 katını gözü kapalı veren tutucu kesim. Dell Asus Gigabyte Benq ve Casper neyse Apple da tablet ve PC de o

linux unda yayılması lazım her alanda bence mac ede windowsada rakip olur mantıklı olunursa

muhteşem olmuş alınası birsey

Özel Linux sürümü bence Özel Mac OS görünümlü Linux sürümü olacak. :)

gizmo china gibi ha bire üfüren fake atan bir siteyi bizim yerliler hit çekebilmek adına kullanmayı çok sevdiler. xiaomi dizüstü pazarına girmeyecek, onlar mobil cihazlar, son kullanıcı yazılımları gibi herkesin kullanabileceği ürün ve hizmetler satan bir firma, ayrıca en son çindeki hava kirliliğine karşı ev kullanımına yönelik hava filtreleme cihazı çıkardılar.

Apple bunlara dava açar.

türkiye ye gelsede alsak

Sen de yorum yaz