Çok Güçlü Bir Surface Phone Gelebilir!

Yeni dedikodulara göre Microsoft'un gizemli telefonu, bu yüksek teknik özelliklerle gelecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Çok Güçlü Bir Surface Phone Gelebilir!

Microsoft'un yakında geleceğine inanılan telefonu Surface Phone'dan yeni bilgiler var. Son dedikodulara göre cihazı beklediğimize değecek.

Nokia Power User'a konuşan kaynaklara göre telefon, Qualcomm'un en son ve en hızlı işlemcisi Snapdragon 835'i kullanacak. Bu sayede cihaz sadece yüksek performans sunmakla kalmayacak, pili daha tasarruflu kullanacak ve daha hızlı şarj olacak. Surface Phone'un RAM işini biraz abartarak 6GB RAM'e yer verebilir.

Rapor, telefonun ekran boyutu olarak 5,5 inç'te karar kıldığını, en azından düşünülen ekran seçeneklerinden birinin bu olduğunu söylüyor. İlginç bir detay, bu üst seviye Surface Phone'un Continuum işlevi sayesinde tam donanımlı masaüstü uygulamalarını çalıştırabilecek olması. Bu bilgi doğruysa, Windows Store'daki uygulama seyrekliği sorununu telafi edecek bir yolumuz olabilir.

Surface Phone hakkında yapılan tahminler, cihazın bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesiyle (kod adı Redstone 2) birlikte Nisan 2017'de çıkacağını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

microsoft çalışanı olarak şunu belirtmek istedim bu duyduğunuz devede kulak kalacak kadar küçük ve başlangıç olarak sunmak istediği model ve özellik olma yolunda önce gelecek tepkiler ile yola çıkmak istediğini biliyoruz ve sonrasındaki arge geliştirmleri sızdırılmadan açılış ve tanımla beraber gelmesi bekleniyor eğer tahmin ettiğim gibi devam eden süreci görürsek apple için çok ciddi sıkıntılar bekliyor demektir.

@28 Kasım 2016 11:23 İnşallah, tüm eleştiri ve tepkilere rağmen sabırla ve inatla kaç yıldır bekliyoruz.

@28 Kasım 2016 11:23 demi :) ne güzel bir hayal :) yıllardır aynı konu döner durur sonuç %0.04 :)

Hadi inşallah, olucak olucak olucak :))

Yav he he atı alan üsküdarı geçti ben bile 3 yıl kullandım ama hiç bişey söz verildiği gibi olmadı bıraktım windowsu şimdi kafam rahat.

Sorun Cihaz değil, Sorun Market kısırlığı. Market bu haliyle hiçbir cihazı sattırmaz. Önce marketin diğer marketler ile rekabet etmesi gerekiyor.

@28 Kasım 2016 14:29 e söylüyorya cihaz pc uygulamalarını çalıştırabilecek daha ne olsun

Resmen heyecan oldum. Bekliyorum...

Lumia 1020 kullanıcısıyım, görüntülü konuşma için 4 yıl bekledik, bize saçma sapan skype ve oovoo gibi uygulamalar sunuldu, herkes viber ve tangoda görüntülü konuşurken biz salak salak bakınıyorduk. Microsoft ekibi hiçbir soruma veya sorunumuza cevap vermedi, bu bizleri eşşek yerine koymaktır. Mağaza bir rezalet,1020 gibi bir telefonun yapımını durduruyorsunuz, ve update desteğini çekiyorsunuz. 2.200 tl lik bir kayıp. Tarih tekerrürden ibarettir. Hiçbir gsm shopta satışınız yok, hayal kurmayın.

PC uygulamaları PC için yapılmıştır. Mobil cihazlarda kullanım noktasında hiç de uygun değiller. Ama şu olabilir. Bir ekrana bağlanarak rahatlıkla PC'ye dönüştürüp tepe tepe kullanırsak o zaman işin rengi değişir işte. Yani bu şu demek olur ki güzel bir şey. Ben mobil excel de başladığım işi evde gelip bir ekran aracılığı ile PC'de devam ettiğim gibi devam ederim ve bu konuda hiç bir problem yaşamaz isem o zaman işin rengi değişir.

Hadi inşallah gelecek sonunda. Tam da beklediğim özellikleri karşılayan bir telefon. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Sen de yorum yaz