Cook, PC'yi öldüren açıklamalarını sürdürüyor

Apple bir yandan Mac bilgisayarları üretmeye devam ederken, diğer yandan bilgisayarı öldürüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Cook, PC'yi öldüren açıklamalarını sürdürüyor!
Fotoğraf: Corriere della Sera

Tim Cook, iPad Pro'nun çıkışıyla birlikte PC'nin günlerinin sayılı olduğu iddiasını daha yüksek sesle dile getirmeye başladı. İtalya'nın önde gelen gazetelerinden Corriere della Sera'ya gizlilik, bulut bilişim ve İtalya'nın teknoloji sektöründeki genç istihdamı gibi konular hakkında konuşan Cook, Apple'ın yeni büyük ekranlı tabletinin birçok cihazın yerini alabileceğini belirtti. Cook, şunları söyledi: "Birçok kullanıcı eski iPad'inin yerine iPad Pro'yu kullanırken bir kısmı, onu PC'nin yerine koyacak. Tablet, iş alanında ilgi çekeceği gibi, eşsiz özelliklere sahip dijital kalemi sayesinde yaratıcılık alanında da dikkat çekecek. iPad Pro, çoklu ortam için de olağanüstü bir araç."

Cook, geçtiğimiz günlerde Telegraph'a yaptığı bir açıklamada insanların iPad Pro varken neden PC almak isteyeceğini anlamadığını söylemişti. Ancak Cook, belki de Apple'ın Mac'lerini unutarak söylediği bu sözleri, hemen ardından şu şekilde yumuşatmıştı: "Mac'imi hala seviyorum. Ancak bu günlerde yolculuk yapmaktayım ve yanımda sadece iPad Pro'm ve iPhone'um var."

Cook, hangi Mac modelini kullandığını söylemese de, klavyeli bir iPad'den çok daha fazlası olmayan 12 inç'lik MacBook'u kullandığını sanmıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

ne ios ne android ne Windows phone ne Windows rt hiçbiri MASAÜSTÜ Windows NT 6.0 Kernel (Vista ve üstü)'in yerini tutamaz. Mac'i boşver gitsin

@ttbpc Vista ve 7 tamam fakat daha üstü benim için çöp. Yüzlerce neden sayabilirim.

Apple(ne kadar az PC o kadar daha çabuk eskiyen ve değiştirilemeyen donanım ve de yeni ürün satma imkanı)daha çok para peşinde kısaca... Apple tüm markalar modüler aletlere geçse de modüler ürünlere kesinlikle direnebildiği kadar çok direnecektir. Aynısı diğerleri için de geçerli.Bu da Dünya çapında boşa giden enerji demek.Sonra neden ekonomide dipsiz kuyu varmış gibi bir his var diye aranır durur 'çoğunluk'.

PC'nin öleceğini sanan varsa gidip alkol testi yaptırsın.Gerçek bir oyun severin ihtiyacını tablet-telefon asla karşılayamaz.Bu sebeplerden sadece biri.

@13 Kasım 2015 20:54 katılıyorum +1

iPad kullanıcısıyım iPad PC'nin yaptığı herşeyi yapamıyor. PC'nin yerini alamaz. Özetle; pc ölmez

Biri cook'a iPad'e müzik ve film gibi medyaları yüklemek için PC'nin gerekli olduğunu söylesin

@13 Kasım 2015 21:13 Ssshh olur mu hiç ? İnterneten ve sadece Apple'ın hizmetleri üzerinden almalısınız onları zaten.

@13 Kasım 2015 21:13 Hatta göçtüğünde de bir pc ye ihtiyacı olduğunu... Pc göçtüğünde başka bir pc ye ihtiyaç duymuyor. Kurulum medyası olsa yeter ;)

Ya bu Tim Cook'a yazık la kimin çocuğuysa.

Dünyadaki herkes zengin olursa dediği olabilir :)

Para, para, para.... Gözünü toprak doyursun...

Yav hehe en dandik pc bile tabletten daha işlevsel.Pc deki ogis verimini malesef tablet veremiyor.Pc ev, tablet otomobildir.Evi otomobile tercih ederim.

Şu Tim'e söyleyin, Windows ile çalışan bir pc nin yapabildiklerini yapabilen başka gelişmiş cihaz yok. Android her ne kadar gelişmişte olsa onun uygulamaları bile Windows ta yazılıyor. Mac OS a değinmeyeceğim bile. Kullanım oranı Vista nınki kadar ya var ya yok. Onlar pc yi değil, mac i öldürüyorlar.

Apple in aksine , pc ozgurluk demek.Apple in kullanici kitesinin buyuk bi oranini gorgusuzler prestij ayagina satin aliyor, o laptoplarini alanlarin buyuk orani windowsa cevirmek icin dort donuyor tim de bunu cok iyi biliyor. Hazir pclerdeki fais fiyatlar yuzunden insanlar donanimlarini kendileri topladiklari icin hazir pc satislari azaliyor donanim ureticilerinin sikayet ettigini hic duymadim

ihtiyara kimse de sormamış ki surface varken niye ipad kullanmak isteyelim? gerçi ben pc varken niye tablet kullanayım a iyi bir mazeret bulamadım hala, bu dayının umduğu gibi hormonlu telefonlar pcnin yerini alırsa gerçekten çok eğleniriz gençler.

içine masaüstü işletim sistemi koysun sonra konuşsun.

PC nin yıllardır sahip olduğu yetenekleri şimdi yapabiliyor olmak PC yi öldürmez. Olsa olsa PC den öğrenecek daha çok şey var anlamına gelir.

Pc, olmazsa diğerleri de olmaz. Çünkü Pc hem ana hem baba. :))

Daha mobil işletim sistemleri bile pc yazılıyorken PC niye ölsün.

Bunların tamamı reklamsal açıklamalar, algı yanıltması.. Hangi tablet kendi kendine file server görevi yapabiliyormuş? Bunun olduğu gün PC'ler biter, o da ancak 2195 senesinde olur..

Sen de yorum yaz