2013'ün en kötü "çuvallayanları!"

Büyük vaatler, ümitler, milyonlarca dolar... İşte 2013'ün hepsini bir çırpıda çöpe atan fiyaskoları!

Microsoft Surface RT ve 2013'ün en başarısızı

Microsoft Surface RT ve 2013'ün en başarısızı

Microsoft Surface RT

Surface RT, Microsoft'un cebinden 1 milyar doları silip süpürdü. Tabletle PC arasında kalan aygıt, kapak yerine geçen bir klavye, fare desteği ve stand ile geliyordu. Ancak işletim sistemi Windows 8 değil, işlevleri eksiltilmiş, eski Windows uygulamalarını desteklemeyen Windows RT idi. RT'nin fiyatı, klavyesi hariç 499 dolardı.

Kullanıcıların ne istediğini iyi bildiğini düşünen Microsoft, hatalarından çok da ders almamış olacak ki Surface 2 hala Windows RT'yi kullanıyor ve kafa karıştırmaya devam ediyor.

BlackBerry Z10

2013'ün en başarısızları listemizin en tepesinde Research in Motion (RIM) ve BlackBerry Z10 yer alıyor. Yavaşça ve adeta eziyet çekerek gerileyen BlackBerry, ümit dolu projesi BlackBerry Z10'un kendisine 1 milyar dolar zarar ettirmesiyle hüsrana uğramıştı.

Güçlü rakipleri karşısında iyi bir stratejik ortaklık yapamayan BlackBerry, kendi başarısının gölgesinde kalmış ve onu tekrarlayamamıştı. Firmanın bir başka hatası, müşterilerinin sesine kulak vermemesiydi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

blackbery donanıma az daha fazla önem verseydi burlarda olmazdı zamanında millete cok çektirdi bb10 aslında en iyi işletim sistemi bana göre ama şirketi yönetenler kullanıcıdan daha iyi biliyomuş gibi havalara girdiler z30 modeli z10 nun ekranı büyümüş hali siz düşünün artık batmayı sonuna kadar haketti blackberyi batıran kullanıcı diyil yönetimdir

Ne yani ARM işlemciyle x86 programlarını mı çalıştıracaktı. Ozaman ipad'e niye osx koymuyorsunuz diye de eleştirin. Surface ile beraber windows 8 de yeni çıkmıştı. İnsanlar temkinli davranmış olabilir. Bir de microsoft'un amerika dışındaki satış ağı yetersiz eminim ki bir çok insan almak isteyip de alamadı.

Son yorum süper

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Microsoft Surface RT ve 2013'ün en başarısızı
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir