Daha güvenli bir telefon için 10 ipucu!

Cep telefonunuzu kilit ekranıyla korumanız her zaman yetmeyebilir! İşte yapabilecekleriniz...

Daha güvenli bir telefon için 10 ipucu!

Telefonunuzda hassas bilgiler taşıyorsanız, onu cüzdanınız ve ev anahtarlarınız kadar iyi, hatta belki de daha iyi korumanız gerekebilir. Ancak çoğumuz, onları korumak için kilit ekranına parola koymaktan fazlasını yapmıyoruz.

Önemli yazışmalarınızın, mesajlarınızın ve görüntülerin başkalarının eline geçmemesi için yapabileceğiniz şeyler var. Bir BlackPhone sahibi olmayı düşünmüyorsanız, işte akıllı telefonunuzu daha güvenli hale getirecek bazı ipuçları.

1. Yazılımları güncelleyin

Hangi mobil işletim sistemini kullanırsanız kullanın, en son sürümünü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çoğu telefon, güncellemeleri otomatik olarak kontrol edebiliyor; bu seçeneğin etkin olduğundan emin olun.

2. Güvenli bir kilit ekranı kullanın

Yüz ile kilit açma eğlenceli olsa da, bu çok güvenli bir yöntem değil. Desen ve pin kodları çok daha güvenliler, ancak daha da güvende olmak istiyorsanız harf ve rakamlardan oluşan alfanümerik bir parola kullanmalısınız.

Parolanızı yanınızda bir başkasının görme ihtimaline karşın düzenli bir biçimde değiştirmek, iyi bir fikir olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Root olup arka planda uygulama çalışmasını geri tuşuna uzun basmayla durduran cyanogenmod kullanın, eğer Rus gps firması amerika engelleniyorsa ve casusluk için kullanılabilir deniliyorsa, o zaman google mapsta aynı şekilde casusluk için kullanılır. diğer bir çok yazılımda kez öyle. adfree uygulumasını kurun reklamlrı engelleyin telefonda. kullanmadığın uygulamanın telefonda olmasına gerek yok. kaldır gitsin.

haci kilit ekrani acmaktan sikildim tel direk bas aciliyor en temizi

symbianı hiç düşünen yok en son güvenlik programı sürümünü çıkdığı tarih 2011 eset kstopfjdj diye bilmem ne firması ve avg vardı sanırsam ha birde norton

çoluk çocuk yazıları hepsi de takrar tekrar yazılıyor

@07 Mar 2014 10:28 tam senlik işte komik beyinli :)

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Daha güvenli bir telefon için 10 ipucu!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir