Dell Chromebook 11'i inceledik!

Hepsi birbirine benzeyen Chromebook'ların arasında Dell'in modeli neler sunuyor? Test ettik!

Ölümsüz (?) pil ve uygulama mağazası

Ölümsüz (?) pil ve uygulama mağazası

Cihazın pilini olabilecek en hızlı şekilde bitirme çabalarımıza rağmen, Dell Chromebook 11 o kadar dayanıklı çıktı ki tamı tamına 8 saat 22 dakika dayandı. Gerek oyun oynayarak gerek film seyrederek, cihazı olabildiğince fazla yük altına soktuk.

Normal kullanımda ise, Spotify dinlerken, Google Drive kullanırken ve 65% parlaklık seviyesinde 10-12 saat dayanabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu laptop, şarj cihazınızı gönül rahatlığıyla evde unutabileceğiniz bir cihaz.

Kötü uygulama mağazası

Bu Chromebook'un, hiç takılmadan Bastion'ı son derece akıcı bir şekilde oynatmasına şaşırmıştık. Ama ne yazık ki Bastion, Chrome App Store'a resmi olarak uyarlanmış yalnızca birkaç oyundan biri.

Çevrim içi mağazası Spelunky ve CounterStrike gibi tanıdık isimlerle dolu olsa da, bunların hiçbiri resmi uyarlamalar değil ve hepsi sorunlu. From Dust gibi birkaç önemli ismin dışında, bu cihazdaki oyun tecrübesi (ve diğer Chromebook'lardaki oyun tecrübesi), çevrimiçi flash oyunlarla ve Facebook'daki sosyal oyunlarla sınırlı.

Aynı sorun fotoğrafçılıkla ilgili uygulamalar için de geçerli. Photoshop Express ve Pixlr gibi çevrim içi resim editörleri daha karışık hale gelmiş, layer'ları ve süzgeçleri yönetmek biraz zor, ama basit araçları kullanmak her zamanki kadar basit.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ne işe yarayacak bu

@16 Nis 2014 02:49 sen facebook gibi düşün hacı :D buda süper ötesi versiyon chrome-book.. :D duymadın mı yeni facebook işte :D

@16 Nis 2014 13:31 aklını kendin için harcasan nolurdu?

@16 Nis 2014 13:31 senin zekanda bir kardeşim var,seni ondan bile kıskanıyorumm!

var bizdede böyle ürünleri alacak akıllılar,

Uzak durulmasi gereken ürün elinizde patlar kisacasi bes para etmez.

Her isi internette olan adam için iyi ama fazla kısıtlı linux dağıtımlarından ubuntu bile fazlasını verir kullanmayı bilene ...

Buna vereceğim paraya kasa toplar oyunların anasını ağlatırım beee...

Bunu biraz arastirdim alacaktim baktim hersey kisitli googleden baska birsey kullanmayacaksiniz bunda oyle ayarlamislar .gerek yook at çöpe

Ucuz değilse boşuna incelemeyeyim. En iyi bilgisayar, en ucuz bilgisayardır. Bilgisayar daha satın alır almaz eskimeye ve değer kaybetmeye en yatkın olandır. Biraz Google Çeviri gibi oldu ama neyse, idare edin işte. Heh heh heh :))

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir