"Depolama davasının" çöpe atılmasını istedi!

Apple, iOS 8 hakkında açılan davanın reddedilmesi için resmi olarak harekete geçti!

Apple, "depolama davasının" çöpe atılmasını istedi

Apple, boş depolama alanı konusunda müşterilerini yanılttığına dair geçtiğimiz aylarda açılan bir davanın, federal mahkeme tarafından reddedilmesini istedi.

Reddetme teklifini Çarşamba günü San Jose, Kaliforniya'daki yerel mahkemeye ileten Apple, davacıların delillerini destekleyemediğini ileri sürdü. Apple, davanın zarar ile reddedilmesini istiyor - firmanın amacı davacıların Apple'ı aynı iddialarla tekrar mahkemeye vermesinin önüne geçmek.

Aralık ayında Paul Orshan ve Christopher Endara tarafında Apple'a karşı açılan bir davada firmanın iPhone ve iPad'lerdeki depolama alanının ne kadarını işletim sisteminin kapladığı konusunda tüketicileri yanılttı ileri sürülmüştü. İkiliye göre örneğin 16GB'lık iPhone, sadece 13GB boş alanla geliyordu. Orshan ve Endara, 16GB'lık boş alan beklentisinde olmasalar da iOS 8'in beklenenden daha çok yer kapladığını söylüyorlar.

Apple ise davacıların işletim sisteminin neden daha küçük olması beklentilerine girdiği konusunda hiçbir şey söylemediklerini ileri sürüyor. Apple, davacıların "Apple, depolama alanını kullanıcılarını iCloud'a yönlendirmek için küçültüyor" iddialarına ise her iPhone ve iPad sahibinin ücretsiz 5GB alana sahip olduğu cevabını verdi.

Apple'ın davanın reddi talebi konusundaki kararı hakim Edward Davila verecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

iclud nah kullanırım kulanırsam yandex ve ya google amcanınkini kullanırım apple önce telefonlarına daha fazla alan komayı örensin

@29 Mar 2015 17:48 İlk önce bu ürünleri bu fiyata alınmaması gerektiğini Tüketiciler öğrensin.

@29 Mar 2015 19:04 ilk önce telefonun fiyatını öğrenseniz daha iyi olur bence.

Kullanıcılar sonuna kadar haklı 8,16,32,64,128 GB dahili hafıza diyerek satılan telefonların çoğu yarı yarıya dolu geliyor. Hele android tarafında hala piyasa da satılan 4 gb dahili hafızaya sahip telefonların durumu daha da beter...

8gb saf android cihazın sadece gaapsler ile 2 gb belki dolu hatta 1.5 belki

@29 Mar 2015 19:18 symbianın da 100 mbı dolu napalım

Bunu hard didk üreticilerinden tutun, bütün telefon, tablet üreticileri yapıyor. Davayı açan şahıslar sırf buradan vurgun yaparız diye açmış olsalar da, kazanmalarını ve bunun sonucunda bütün üreticilerin bu konuda dürüst beyanda bulunmalarını dilerim.

@29 Mar 2015 22:37 işte bu senin gibiler yüzünden oluyor...

3 gbi işletim sistemi kaplamış işte bunda anlayamıcak ne var. "beklenenden daha çok yer kaplıyor"muş... neye göre 1 gb kaplamasını bekliyordun baban mı yazdı işletim sistemini? bu nası boş bi davadır. kesin arkasında samsung var demedi demeyin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir