Diskiniz durduğunda sizi kurtaracak 5 hizmet!

Sabit diskiniz bozulursa önemli verilerinize, yedeklerinize nasıl ulaşacaksınız? Cevabı bu yazımızda

Sabit diskiniz durduğunda sizi kurtaracak 5 araç

Sabit diskiniz er ya da geç ömrünü tamamlayacak, kendini emekliye ayıracaktır. Bazı durumlarda bu, yavaş yavaş gerçekleşir ve bu sırada verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Ancak diskiniz bazen bir anda çalışmayı reddedebilir.

Bu tür sorunlara karşı hazırlıklı olsanız bile, yedeklerinize yeni bir sabit disk alıp Windows'u kurana kadar erişemeyebilirsiniz. Ancak aşağıdaki web siteleri ve araçları, sabit diskiniz ne durumda olursa olsun, verilerinize ulaşmanıza olanak sağlıyor.

CrashPlan

CrashPlan, yedeklerinize birçok biçimde ulaşmanıza izin veren harika bir çözüm. CrashPlan+ veya sınırsız üyeliğiniz varsa verilerinizi CrashPlan sunucularına yedekleyebiliyor, onlara CrashPlan'ın mobil uygulamasıyla ulaşabiliyorsunuz.

Bu işlev, bazı zamanlarda hayatınızı kurtarabilir. Örneğin üzerinde çalıştığınız bir belge yedeklenmişse, ona CrashPlan uygulaması üzerinden erişip istediğiniz kişiye e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Faydalı bir makale olmuş. Yine de bir kaç küçük hatırlatmayı yapmakta fayda görüyorum. Mutlaka bir harici depolama birimine sahip olmanızı öneririm ve bu mümkünse Flash bellekler ve ya S.S.D gibi katı hal depolama aygıtları olmasın. Çünkü katı hal sürücüleri arıza yaptıklarında verilerinizi kurtarmanız çok zor hatta imkansız olabiliyor. Harici depolama birimlerinizin uzun ömürlü ve güvende olması için onları kullanmadığınız zamanlarda donanım ekle-kaldır menüsünden ilgili aygıtı kaldıra tıklayıp ardından bilgisayarınızla bağlantısını kesin. Ayrıca unutulmaya karşı " Verbatim Green Button " gibi yazılımlar kullanmanızı tavsiye ederim. Harci H.D.D'lerinize de aynı bilgisayarınızın sabit diskine davrandığınız gibi davranın. Yani sarsıntı, darbeler gibi etkilerden koruyun ki okuma-yazma-silme işlemlerini yapan kafa diskinizi çizmesin. Mümkünse sabit sürücünüzde işletim sisteminizi kurduğunuz bölümden farklı bir bölüm oluşturun. Son olarak verilerinizi yedeklemek için işletim sisteminizin dahili kopyalayıcısını kullanabilir ve ya " Free File Sync " gibi yazılımlarla otomatik ve ya el ile kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bilge Baykuş / Wise Owl

öyle bir başlık atıolmış ki sanki harddiski elimize aldığımız zaman nasıl kurtarıcaz onu anlatıcak, halbuki bütün herkesin bildiği programları gösteren basit bir makale. sokaktan geçen ortalama bir insan bile yazar bulut depolama cart curt

başlığa bakınca bozulan HDD'den veri nasıl kurtarılır, içeriğe bakılınca bulut depolama çözümleri..

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Sabit diskiniz durduğunda sizi kurtaracak 5 araç
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir