Doğa Koleji, bir kez daha Bett Show'da!

Doğa Koleji, bir kez daha Avrupa'nınen büyük eğitim teknolojileri fuarı Bett Show'da!

Ödüllerini Rotherham Lord'undan teslim aldılar!

Ödüllerini Rotherham Lord'undan teslim aldılar!

t-MBA;  "Digital"le çok daha da etkin, tablet kullanımıyla daha da teknolojik!
Doğa Koleji t-MBA öğrencileri,  izleyicilere anlattıkları  "t-MBA Digital"le teknolojinin eğitimde ne kadar önemli bir role sahip olduğunun bir kez daha Londra'da altını çizdi. Renkleri ve grafikleri ile öğrencinin görsel anlamda kolaylıkla dikkatini çeken ve konsantrasyonunu sağlayan t-MBA Digital, fuarı izleyenlerin de yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarda Doğa Koleji standında öğrencilerle bir araya gelen Rotterdam Lord'u Ahmed Nazir t-MBA öğrencileri ve t-MBA Digital ile ilgili görüşlerini "Doğa Koleji öğrencileri burada gerçekleştirdikleri sunumla iş hayatındaki pek çok profesyonelle yarışabileceklerini kanıtladı. Günümüzde artık tüm eğitim kurumları gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışmalı; zira teknoloji eğitim için paha biçilemez bir araç konumunda" şeklinde ifade etti.

Doğa Koleji'nin, önde gelen online eğitim ve öğretici oyun uzmanlarıyla yaklaşık 1,5 yıl süren çalışmanın sonucunda ortaya çıkardığı t-MBA Digital mevcut tüm öğretici oyunlardan farklı içerik ve tasarımıyla dikkatleri çekiyor. Her öğrencinin ayrı ennegram testine tabi tutulmasıyla başlayan t-MBA Digital bu özelliğiyle öğrencilerin kişilik ve yeteneklerini doğrultusunda kişiselleştirilmiş bir program sunuyor. Ennegram testi ile belirlenerek geliştirilen oyun programı öğrencilerde iletişim, ilgi alanı, motivasyon, paylaşım, yaratıcılık ve rekabete olan isteğin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Dünya Proje Yarışması'nın kazananları ödüllerini Rotherham Lord'undan teslim aldı!

Doğa Koleji bu platformda ayrıca, Eylül 2012'de İngiltere'de başlatılan ve bu yıl ikincisi yapılacak olan ''Dünya Proje Ödülleri''nin kazananlarını da açıkladı. Yarışmanın birincisi, online iş hayatına yönelik fikri "İlham Kaynağı" ile Kanada'dan katılan Kingsong Chen oldu. Projesini uygulayabilmesi için 5 bin dolar ile ödüllendirilen Kingsong, ödülünü Rotherham Lordu Ahmed Nazir'in elinden aldı. Lübnanlı Sara ve Fatima çevresel ve sosyal projeleri "Atıktan Enerjiye" ile İkinci olurken, 3 bin dolar değerindeki ödülü VS CEO'su Jorg Blumenstock'tan aldılar. Yarışmanın üçüncüsü ise "Elektrik Üreten Su Çarkı" oluşturma fikriyle Ukraynalı Yuliya Frolova oldu. Frolova'ya 2 bin dolar değerindeki ödülünü Promethen'ın Orta Asya Kanalı Başkanı Jon Mc Dermott teslim etti. Ayrıca kazananlara Nisan ayında İstanbul'da düzenlenecek olan Doğa Koleji'nin 7. t-MBA Zirvesi'ni izleme fırsatı sunuldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir