Dünyanın en ince notebook'u: Dell Adamo XPS

Dünyanın en ince notebook'u Dell Adamo XPS, en sonunda resmi olarak tanıtıldı...

  • Halil Mollaoğlu
Dell Adamo XPS: Dünyanın en ince notebook'u
Dell Adamo XPS: Notebook sadece 10 mm kalınlığında.

Dell özel tasarımlı notebook'u Adamo XPS'yi resmi olarak tanıttı. 9,99 mm kalınlık ile laptop şu an için piyasadaki en ince cihaz oluyor.

İnce yapısı dışında notebook'un sıra dışı bir özelliği daha var: Parmak dokunuşuyla açılabiliyor. Bu iş için cihazın kapağında ısı algılayıcısı yerleştirilmiş. Parmağınızı bu algılayıcıya sürttüğünüzde notebook'un kapağı otomatikman açılıyor.

13,4 inçlik cihazın iç dünyası az enerji tüketen CULV Core 2 Duo işlemci, 4 GB'a kadar DDR3 RAM'den oluşuyor. Buna ek olarak 128 GB büyüklüğünde katı durum diski de kullanılıyor. Bir optik sürücü kullanılmıyor.

Harici cihazlar iki USB portu üzerinden bağlanabiliyor. Grafik arayüzü olarak DisplayPort kullanılıyor. Bunun dışında kulaklık çıkışı da mevcut; Ethernet bağlantısı ek bir aparat üzerinden gerçekleştiriliyor. Kablosuz standardı olarak n-WLAN ve Bluetooth 2.1 destekliyor. Cihazda kullanılan işletim sistemi Windows 7. Adamo XPS'nin fiyatı yaklaşık 1800 Dolar olacak. Dell cihazın ne zaman temin edilebileceğini açıklamadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Nesi en ince macbook air bunun ekranı kadar en ince windows laptop demek istediler herhalde

macbook air 1.94 cm kalınlığında bu 0.99 cm yarı yarıya daha ince mac hiçbir şey!

Cihaz ozellik olarakda tasarim olarakda cok guzelmis. Fiyat olarak 1500$ da olsaymis tadindan yenmezmis :D

süper işte aradığım tasarım... klavye ekranı kapatıyor... ve eğik klavye kullanım rahatlığı... fiyatı makul seviyelere geldiğinde satın almayı düşünüyorum...

Sen de yorum yaz