Dünyanın sonu gelmiyor!

Maya takvimine göre 2012'de Dünyanın sonunun geleceğine inananlar... Rahat bir nefes alabilirsiniz!

Dünyanın sonu gelmiyor!

Yeni keşfedilen bir Maya metni, Maya takviminin "bitiş günü"nü ortaya koyuyor. Ancak genel kanının aksine Mayalılar, dünyanın sonunun o tarihte geleceğine inanmıyorlardı.

Tulane Üniversitesi Orta Amerika Araştırma Enstitüsü direktörü Marcello Canuto "Bu metin bir kehanet değil bir politik tarih metni" diyor. "Yeni bulunan metne bakılırsa 13 bak'tun tarihi önemli bir gündü ama Mayalılar bu güne dair kıyamet kehanetlerine sahip değillerdi."

Maya takvimi bak'tun adı verilen 144.000 günlük döngülerden oluşuyor. Kış döngüsü günü olan 21 Aralık 2012, 13. bak'tun'un son günü olarak addediliyor ve bir tam yaratılış döngüsü olarak kutlanıyor.

Bazı New Age takipçileri ve kıyamet meraklıları 21 Aralık 2012'ye büyük anlam yüklüyorlar. Birinci grup bütün dünyada derin bir ruhani olay gerçekleşeceğini düşünürken, ikinci grup ise kıyametin o gün kopacağı kanısında.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

ohh çok koykmuştum oysa ki neyse....

Allahtan başka kimse gaybı ve kıyamet saatini bilemez.

@02 Tem 2012 21:54 hade canım ciddimisin?

ohhh ne rahatladım bilemezsiniz.

ya tüm hisselerimi satıp bütün paramı çarçur ettim bile şimdimi söylenir bu,hay aksi

mayalılar...!!! sizinebenize kaydırayım emi. bütün dünyayı yıllardır çalkalayıp durdunuz. ülen hangi mayalı hazırladı ise bunu mayası bozukmuş.

hahahaha....

Galaksimiz Nasıl Dünyamız Sıcak ve Soğuk Bir Döneme Giriyor Bu Geçişlerde de Gündüzün En Uzun Vakti ve gecenin En Kısa vakti 21 Haziran ve 21 Aralık Tarihi Gibi Bir Tarihtir... Galaksimiz Buzul Çağına Doğru İlerliyor... ( Benim Kanaatimce)

Her inanca saygım var, dinime hakaret edilmedigi sürece birşey demem ama, böyle saçmalıklarada inanların beynini mayalamak lazım:)

olurmu yaa. tüm mal varlığımı bağışladım be. şimdi ne yapcam ben.

Hadi ya o kadar da kredi almıştık. Şimdi paşa paşa ödeyecek miyiz? Hayda... Kopsun yav... Ey uyan Türk Milleti. Bırak kıyameti, alameti. Çalış, para kazan, geçin. Bunun yanında da mutlak sonun başlangıcı Ahiret için çalış. Çalış ki böyle gülünç durumlar üzerine kafa yormayın.

Başka işinizmi yok kafirlik etmeyin

ewt beyler kyamet 2014 21 aralık tarine ertelenmiş :D:D:D

Bunlara inanan biri o beyin o kafatasında olduğu sürece hiç rahat nefes almasın hemen beyin nakli yaptırsın. çok acil. ilk olarak yeni beynine şunu install etsin. GELECEĞİ VE KIYAMETİ ALLAH' TAN BAŞKASI BİLEMEZ.

@03 Tem 2012 09:26 yok ya! vallamı?

beyin bedava

imamın kayığı kişinin kıyameti zaten ondan sonra kopsa ne kopmasa ne

inanılmaz rahatladım şu an.... oh....

"@03 Tem 2012 09:26 yok ya! vallamı?"--- hee valla. nooldu şaşırmış ördek yavrusu gibi kalkaldın orda. gücüne mi gitti civcivim

mayalilarin dunyanin gelmiş geçmiş en zekali insanlari olarak goruyorlar bir kehanet atmislar ortaya herseyi hesaplamislar, takvimimizin bile yanlis olduğunu dile getirmişler, 21 Aralikta ne olacagina matematiksel olarak cevap vermişler, halen cahil beyinler Allah Allah diyip duruyorlar, Allahsizlar yolda yürürken tasa carpip düşmeyi Allahtan biliyorsunuz da Maya gibi guclu bir kavmin kehanetlerine niye inanmıyorsunuz. 21 Aralikta birseyler olacak diyorlar kiyamet kopacak yok soyle olacak böyle olacak bunu dile getiren bilim adamlari bile kiyametin değil dunyanin degisecegi bil doneme gireceğimizi soyluyorlar,

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir