Efsane oyun fuarı E3'te neler olacak?

Efsanevi oyun fuarı E3 eski güzel günlerini arıyor: Görünüşe göre bunu sağlayacak olan isim Apple...

  • Ümit Öncel
Apple E3'e damgasını vurabilecek mi?
E3'e çok az bir zaman kaldı.

Dünyanın tartışmasız en önemli oyun fuarı olan Electronic Entertainment Expo ya da kısa adıyla E3 bu yıl 2-4 Haziran tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek. Fuar 2007 yılında çok önemli bir değişikliğe gitmiş ve daha önce tüm oyun severlere açıkken, 2007'den itibaren sadece basına ve sektör profesyonellerine açık hale getirilmişti. Gelen tepkiler sonunda organizatörler geri adım attı ve bu yıl E3, eskiden olduğu gibi herkese açık hale geliyor.

Fakat prestij kaybeden fuar son yıllarda oldukça sönük geçmişti. Bu yıl ise organizatörler ünlü fuarın eski görkemli günlerine dönmesini hedefliyorlar. Katılımcılar arasında yer alan Activision, Disney, Eidos, Microsoft, LucasArts, EA, Nintendo, Sony, Ubisoft, Warner ve Valve gibi dev firmalar yer almasına rağmen bütün gözler bu kez Apple'da olacak.

iPhone ve iPod'u birer oyun canavarına dönüştürmek konusunda önemi adımlar atan Apple fuarın en gözde katılımcılarından biri olacak. Her ne kadar oyun konusunda diğer firmalar kadar öne çıkmıyor olmasa da, iPhone ve iPod milyonlarca oyuncuya erişen araçlar. Bu yüzden Apple'ın bu yıl ki E3'ün yıldızlarından biri olması sürpriz olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben half-life 2 ep3 ü bekliyorum inşallah orada bolca oyun hakkında resim ve video verirler

Blizzard yok mu ya?

Blizzard yok. Blizzard, firma olarak başka oyun fuarlarına katılmama kararı aldı. Çünkü " Blizzconn" adı altında kendi oyun fuarını düzenliyor artık. Blizzard bu yüzden Blizzard ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir