Efsane oyun ücretsiz oluyor!

Devasa online oyunlar arasında en ünlü isimlerden bir tanesi, artık ücretsiz hale gelecek!

  • Ali Güngör

Massive Multiplayer Online yani çok oyunculu devasa online oyun türü gittikçe ücretsiz hale geliyor.

DnD Online, Lord of the Rings, Company of Heroes gibi oyunlar ücretsiz oldu. World of Warcraft'ın bile ileride ücretsiz olması beklenirken, en meşhur ve eski online serilerden Everquest II'nin ücretsiz modu olacağı haberi geldi.

EverQuest II Extended isimli farklı bir abonelik sistemi geldi. Bu üyelik sisteminde ücret yok ama daha fazla satın alınabilecek eşya var. Sınıflarda ve ırklarda biraz kısıtlama var ve toplanabilecek altın miktarı kısıtlı.

İsteyen oyuncular eski aboneliklerine devam edebilecek, yeni oyuncular da Everquest II'yi ücretsiz olarak tecrübe edebilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Neden ücretsiz oluyorlar ?

Kimse kimseye bedava birşey vermez.Suyu çıkar bu işin yakında

"Neden ücretsiz oluyorlar ?"

Daha çok oyuncu çekebilmek için. Sonra para ödendiği zaman avantajlar olur bilmem ne. Yeni oyuncular da bu avantajları beğenmiş ve bu oyunun müptelası olmuş kişiler ise parayı yatıracaklardır ve firma para kazanacaktır. Bu şekilde olabilir bilemiyorum. Ücretli üyelerin ücretsize geçmesi durumunda kar düşebilir de...

daha cok kazanmak için elbette ....
eeee oyuncular cogalıacak ve carlarına özel donamınlar almak isteyecekler paralarda firmaya yagacak....
nasıl strateji ama

para kazanmak için hepsi

hic biri bedava olmadi 10 gunluk deneme suresi var yalnizca

oyunlar aylık ücreti kaldırırlarsa, kaliteleri düşer, insanlar oyunları umursamaz ve on yaşında veletlerle dolarlar, bir.
listedeki oyunların tamamı zaten world of warcraft'ın tozunu yutmuş vaziyetteler, bedava bile olsalar bu onlara bişey katmaz, iki.
world of warcraft'în bile çivisi çıkalı üc sene oldu, üc.

10günlük falan deil 10günlük olsaydı 10day treal yazardı orda kısıtlanmış bedava üyelik oluyor yani sınırsız fakat altın edinme tecrübe edinme görev yapma gibi bazı şeylerin bi kısmı kısıtlanmış..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play