Elektromanyetik tehlike tehdit ediyor!

Elektronik cihazları sıkça kullananlar tehdit altında: Peki bu tehdit nedir ve ne yapılabilir?

Laptop dizüstünde kullanılmamalı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şükrü Özen, elektronik cihazların, yaydıkları elektromanyetik enerji nedeniyle kullanılırken bazı kurallara dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

Özen, yaptığı açıklamada, teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektronik cihazların da insan yaşamında daha çok yer aldığına dikkati çekti. Günlük hayatta kullanılan cep telefonu, bilgisayar, televizyon, mikrodalga fırın gibi cihazların elektromanyetik enerji yaydıklarına dikkati çeken Özen, birbirinden farklı frekanslara sahip olsalar da bu cihazların insan bedeni üzerinde olumsuz etkileri olduğunu vurguladı.

"Cep telefonu çantada taşınmalı"
Elektromanyetik enerji yayan bu cihazların insan bedenine fazla yakın olmaması gerektiğine işaret eden Şükrü Özen, kişilerin en çok yanında bulunan cep telefonunun, cepte değil çantada taşınması gerektiğini söyledi.

Özen, dizüstü bilgisayarların da vücuttan uzak tutulması gerektiğini belirterek, "adı dizüstü bilgisayar olsa da dizüstünde kullanılmaması gerekiyor. Vücuda direkt temasının önlenmesi şart" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Ya hiçbirşey olduğu yok olsaydı yapmazlardı.

Artık Bu Açıklamaların Doğru Olduğuna Inanmaya Başladım. Sürekli Olarak Sağ Cebimde 2 Adet Telefon Taşıyorum. Son Bir Kaç Haftadır Sağ Bacağımı Hissetmiyorum. Bu Cihazlardan Korunmamız Lazım Artık.

Neymiş dizüstü dizüstünde kullanılmayacak (bundan sonra gavur'a gavur denmeyecek)

yıllardır telefonu sag on cebımde tasırım su an 2 tane tasır oldum en az 2 yıldır 2 cep telefonunun sag on cebımde tasıyorum sol kolum agrıyor hadı alaka kurun bunun belırtılerı hemen ortaya cıkmaz ama cın malı SAR sevıyesı kontrol edılmeyen urunlere gore parasını verın o pahalı ama ıse yaramaz dedıgınız kalıtelı markalardan alın derım

Elektromanyetik Enerjiyi emdiği söylenen selenyum elementi Çörekotunda bolca bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayarınızın, televizyonunuzun önüne belli bir miktar çörekotu koymanız elektromanteyik enerjinin olumsuz etkisine karşın tavsiye edilmektedir.

kedidir o kediiii

Özen, dizüstü bilgisayarların da vücuttan uzak tutulması gerektiğini belirterek, "adı dizüstü bilgisayar olsa da dizüstünde kullanılmaması gerekiyor. Vücuda direkt temasının önlenmesi şart" dedi.
---
puhahaha.
pantolana temas ediyor zaten direk vücüda değil :D:D:D

tv ile 2-2.5 metre mesafe olmalı.yok 5 metre.heralde bütün millet kendisi gibi 250 metrekarelik evlerde oturuyor zanediyor bu.

Cep telefonlarının ön cepte taşınması özellikle erkekler için tavsiye edilmiyor ayrıntısına girmeyeceğim, anlaşılıyordur :)) Kesin bir deney sonucu olmasa bile niye riske gireyim ki :) Ön cepte taşımak çok mu zaruri yani, modadan başka birşey değil. Ama riske girmek isteyen kendi bilir

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Laptop dizüstünde kullanılmamalı
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir