En hızlı SMS yazma rekoru Android'e geçti!

Geçtiğimiz haftalarda Windows Phone ile kırılan bu rekor, şimdi Android'in eline geçti!

  • Zeynel A. Öztürk
En hızlı SMS yazma rekoru Android'e geçti!

Android'li ceplere yönelik klavye uygulaması Fleksy, bir kullanıcısının Windows Phone'daki en hızlı yazma rekorunu kırdığını söyledi.

Microsoft, Windows Phone 8.1'i tanıttığı sırada yeni Word Flow klavyesinin rekor kıran yazma performansını göstermişti. Şimdi ise Android için üçüncü parti bir klavye uygulaması olan Fleksy, yaptığı açıklamada kullanıcısı Marcel Fernandes'in dokunmatik ekranda hızlı yazı yazmada Guinness Dünya Rekoru'nu kırdığını söyledi.

Marcel, Microsoft'un 18.44 saniyelik rekorunu 0.25 saniye geride bırakarak metni 18.19 saniyede yazmayı başardı. Yarışmaya katılanlar, tutarlılık sağlamak açısından aynı metni yazıyorlar. Rekoru kırmak üzere yazılması istenen metin şöyle; "The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack humans".

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

android de anca böyle boş beleş rekorlar kırılır...

@16 May 2014 15:32 wp8^'de kırılınca öle demiyordunuz ama :D :D ne kadar fan olmuşsunuz arkadaşlar. utanıyorum bu ülkede yaşamaya sizin gibiler yüzünden , ,istediğini kullan bizene burada fancılık niye yapıyorsun , boş beleş mş , 1 ay önce wp8'de kırılınca android dandik , ios dfandik , wp8 android'i ve ios'u geçiyor diyordunuz hani şimdi nerede yazık gerçekten. bu kadar fan olmuşsunuz.

Nexus 4 kullanıyorum ve gerçekten 4.4 ile bu özellik baya gelişti gerçekten müthiş. önerileride çok iyi eğer öneri olmassa yazıyorsun yukardan önerşye iki tıklayıp kaydediyorsun ki buna genel olarak gerek kalmıyor :)

öbür haberde fanboylar android'e laf atıyordu , wp8 iyi , android ios tan iyi diye şimdi görelim fanboycukları , tamam sizde tatlısınız :D

Resimde neden swift key var

nexus 4'ün orjinal klavyesiyle daha hızlı yazıyorum.

ben bunu 4 dakika da anca yazarım lan :D

ms eminim geri alır o rekoru

Ms geri alır onu

Android de kasa kasa yazmak

@16 May 2014 17:38 o yüzden guiness e girmiş zaten. :)

Google ms hızlanınca çok kıskandı

Eminim zaman yanlış ölçülmüştür.

Nokia x3 le 1 dakikada yazdım saygilar

Görelim Bakalım Wp Fanlarını :)

16 saniyede yazdım?

Bugün de bana fleksy'den guinnes bilmem ne diye bildirim geldi.

evet liseli gençler yüklenin rekora, siz 10 bin mesajı 2 haftada bitiren insanlarsınız

Anlaşılan wp bu rekoru kırınca Google rahat duramamış ne de olsa wp nin önünü kesmeye çalışıyor ya...

Kişiye glre değicşir bu rekor ya tfnla alakası yok bnce

Sen de yorum yaz