En ilginç iş başvurusu yöntemi...

İş görüşmesi için ilk adımı bazen e-posta ile bazen telefonla atabiliyoruz; ama bu yöntem çok farklı

Böylesi görülmedi: Kısa mesajla iş başvurusu!
160 karakter ile iş başvurusu!

İngiltere'nin Galler bölgesinde faaliyet gösteren bir mobil pazarlama şirketi Twitter'a verdiği bir iş ilanında adayların 160 karakterle iş becerilerini ve deneyimlerini yazarak 82088'e göndermelerini istedi.

Teimlo CEO'su Phil Terrett tarafından verilen ilana vereceğiniz cevabın ücretlendirilmesi de 1 kısa mesaj olarak belirtilmiş.

Eğer kısa mesaj ile başvuracağınız bir işte çalışmak istiyorsanız kendinizi belirtecek ifadeleri yani hangi alanda uzmanlaştığınızı, mobil işlemler üzerine hangi görevleri yapabileceğinizi, iş tecrübenizi ve çalışma standartlarınızı 160 karaktere sığdırıp gerekli adrese göndermeniz gerekecek.

Eğer başvurunuzu kabul ederlerse birebir görüşmeler için adayları davet edecekler; fakat yaptığınız başvuruya hiçbir yanıt gelmemişse umudunuzu kesseniz iyi olacak.

Türkiye'de böyle bir uygulamanın yapılması nasıl karşılanır bilemiyoruz fakat ilgi çekici olduğunu itiraf etmeliyiz.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ünlüleri kısaltır bizimkiler, slm, bn blgsyr mhndsym =p

ünlüleri kısaltır bizimkiler, slm, bn blgsyr mhndsym =p
--------------------------------------------------------------
aynen :D

google translate'de (SMS'ce yada MSN'ce->Türkçe) dönüşümü yok ki? :) Olduğunu düşünürsek; Mesela şu cümle yada cümlemsi şey:"Mrb Aşkm Nsl? kib bn brk"(Biraz abartılı oldu galiba :) )->Google Translate->"Merhaba aşkım nasılsın? kendine iyi bak ben burak"(Otomatik dil "SMS'ce" olarak algılandı) :) türkiyede uygun tercümanlar varsa olabilir. :) Gerçekten alemler ya. :) Gelde şimdi takılma. :)

türkiyede böyle bir ilan olsa kesin adamların hatlar kitlenir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir