En iyi 5 BitTorrent istemcisi!

Seçtiğimiz bu 5 torrent yazılımına göz atın ve kendi kararınızı verin: Sizce en iyisi hangisi?

  • Zeynel A. Öztürk
En iyi 5 BitTorrent istemcisi!
Deluge, özelliklerini eklentilerden alıyor ve bellekte az yer kaplıyor

BitTorrent, HTTP kuyruklarına girmeden dosya indirmek veya kendi sunucunuz olmadan dosya sunmanın en iyi ve en hızlı yollarından bir tanesi. Bu yazımızda size en iyi 5 BitTorrent uygulamasını tanıtacağız.

Deluge (Windows, Mac, Linux)

Deluge, mevcut en hafif BitTorrent istemcilerinden bir tanesi. Program, güçlü bir eklenti kataloğuna sahip ve gerçek gücünü buradan alıyor. Özelliklerinin birçoğunu eklentiler yoluyla kazanan Deluge, özel torrent'leri, şifreli aktarımı, parola korumasını ve bant genişliği planlamayı destekliyor.

Transmission (Mac, Linux)

Uygulama, bellekte oldukça az yer kaplıyor ve arka planda çalışıyor. Ancak bu, işlevlerinin az olduğu anlamına gelmiyor: Transmisson, güçlü sistem uyarıları, indirme planlama, magnet bağlantı desteği, uzaktan yönetim, şifreleme ve daha fazlasını destekliyor.

µTorrent ve rTorrent/ruTorrent

µTorrent, BitTorrent protokolünü geliştiren programcılar tarafından geliştiriliyor

uTorrent (Windows, Mac, Linux)

µTorrent, internette popüler hale gelen ilk hafif ve güçlü BitTorrent istemcisi. Program, küçük boyutuna rağmen uzaktan denetim, planlama, port yönlendirme, akıllı bant genişliği ayarlama gibi gelişmiş özelliklere de sahip.

rTorrent/ruTorrent (Linux)

Linux ve Unix temelli sistemler için tasarlanan rTorrent ve ruTorrent, tamamen komut satırından çalışıyor ve web ara yüzü gibi herhangi bir ara yüz sunmuyor. rTorrent, torrent'lerinizi uzaktan yönetmenize de izin veriyor.

µTorrent, BitTorrent protokolünü geliştiren programcılar tarafından geliştiriliyor

Vuze

Vuze (Windows/Mac/Linux)

Diğer istemciler, hafifliğe dikkat ederken Vuze ise mümkün olduğu kadar çok özelliği üzerinde barındırmaya odaklanıyor. Vuze, torrent'leri indirebilmek ve yönetmekten öte, uzaktan yönetimi, mobil cihazları ve bant genişliği ayarlamasını destekliyor.

Vuze aynı zamanda videoları çalabiliyor ve cep telefonunuza gönderebiliyor. Cihaz iTunes ve iOS cihazlarını otomatik olarak algılayabildiği gibi, Android telefonlara ses ve video akışı da yapabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Torrent programlarında hız sorunu yaşıyordum o yüzden torrentleri exe'ye çevirirdim daha sonra torrent2exe'de yazılım çıkarınca onu denedim ve uzun bir zamandır onu kullanıyorum.Basit bir program tavsiye ederim.

kesinlikle bitcomet. bilen bilir.

BitTorrent nerede ?
Bence en iyisi o...

çok komik bence bunları brak en iyisinin ismi burda geçmemiş bana göre en büyük BitComet torrentel ilgilenen her kese şidetle tavsiye ederim diğer programlarda olan bütün özelikleri taşımasının yanında artısı bir video dosyasını indirmeden o dosyayla ilgi resimlerle ön izleme yapabiliyor bir dosyayı sadece yüde bir lik birbölüm idirseniz dahi o bölümü oynata biliyorsunuz bütün programları denedim en başarılısı bu

Bitcomet en iyilerinden ama burada yok.Nedenini anlamak mümkün değil.Hem gayet sade hem de hızlı.

Varsa yoksa U torrent en iyisi!!!

Windows için en iyisi uTorrent, Linux için rtorrent'dir. rtorrent kullanmak işkence olabilir ama http üzerinden web arayüzüyle kullanıyor millet. uğraşmak istemiyorum diyorsan linux'ta o zaman ya transmission yada wine üzerinden utorrent. MAC OsX hakkında bilgim yok kullanmadığım için.

utorrent & bittorrent.

utorrent akar hacı :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost