En iyi benchmark yazılımları

Ekran kartınız ne kadar güçlü? PC'nizin grafik performansı ne kadar yüksek. Bu 6 araçla ölçün!

  • Mehmet Ali Bahıt
En iyi benchmark yazılımları

İnternette pek çok benchmark testi bulmak mümkün. Bunların bazıları çok iyi ama diğerlerini kullanmak mümkün bile değil. Biz de bunlar arasında bir seçim yaptık ve sisteminizi değerlendirmek için kullanabileceğiniz benchmark testlerinin en iyilerini bir araya getirdik. Bunlar sayesinde bilgisayarınızı zorlayan noktaları belirleyebilir ve isterseniz sonuçları diğer donanım meraklıları ile paylaşabilirsiniz.

Benchmark testlerinin çoğu sonuçları FPS (Frames per second – Saniye başına kare) cinsinden veriyor. Genel bir kural olarak bir oyunun grafiklerinin kesintisiz olması için için 30 FPS gerektiğini söyleyebiliriz.

Hazırlık:  Sisteminizi güncelleyin

Testlere başlamadan önce sisteminizdeki yazılımların en son haline güncellenmesi gerekiyor. Bunun için işletim sisteminizi, anakart ve grafik kartı sürücülerinizi güncelleyin ve DirectX'i son sürümüne getirin. Tabi gereken diğer yazılımları güncellemeyi  ve BIOS ayarlarınızı gözden geçirmeyi unutmayın.  Örneğin sabit diskiniz SSD ise BIOS ayarlarında AHCI modunu etkinleştirin.

Her şey tamamsa, sizler için seçtiğimiz ve en ince detayına kadar anlatmaya çalıştığımız 6 benchmark testi ile tanışmak için hazırsınız demektir... Hepsi galerimize sizi bekliyor... Tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

benim pc ye 1257 verdi kaç puan uzeri iyi olur ?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play