En sevilmeyen uygulama o!

Ne Facebook, ne de Twitter... Patronların "en sevmediği" uygulama bakın hangisiymiş...

Çoğu şirket, çalışanlarının iş saatlerinde kullanmalarını istemedikleri birçok uygulamayı yasaklamış durumda. Mobil aygıt yönetimi şirketi Zenprise'ın yaptığı araştırmaya göre, Zencloud MDM kullanıcıları arasında en çok kara listeye alınmış uygulama olarak Angry Birds karşımıza çıkıyor. Facebook, Google Play, Dropbox, YouTube ve Skype da yasaklı uygulamalar arasında.

Zenprise, önceki raporlara nazaran, engellenen uygulamaların özellikle bu yılın ilk çeyreğinde bir hayli arttığını hatta aynı uygulamanın birden çok kez kara listeye alındığını belirtiyor. Dropbox, Evernote ve Cydia gibi güvenlik tehdidi oluşturan uygulamalar söz konusu olduğunda ise şirketler daha mücadeleci bir tavır sergiliyor.

Zencloud'u kimler kullanıyor?

Zenprise, geçtiğimiz üç ay içerisinde Zencloud hizmetinden yararlanan Windows mobil cihazlara sahip müşterilerinde bir artış olduğunu belirtiyor. Zencloud'a kayıtlı Android cihazlarda düşüş yaşanırken, iOS işletim sistemli cihazlar ise sabit bir görüntü çiziyor.

Windows mobil kullanan müşterilerinde yaşanan bu artışı, şirketin bilgi işlem departmanının Windows ve Microsoft'a olan aşinalığına bağlayan Zenprise; Windows cihazların, kurumsal görevlere daha yatkın olduğunu belirtiyor.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

o ahmaklara personelin köle olmadığını hatırlatmakta fayda var moron patronlar defolup gitsinler...

6 aydır Android telefon kullanıyorum, bir gün merak edip de şu Angry Bird denen oyunu denemedim, denemeyi de düşünmedim.

ilginc bu sayede windows phone7 reklami oluyor

Mesai saatinde kuşuylamı oynuyorlar ? :D

ONU BIRAKIN BİZİM ŞİRKETTE HİÇ BİR GAZETE SİTESİNE BAĞLANILAMIYOR.google açılıyor arama yapıyor ama bulduğu hiçbir site açılmıyor:)..Açılan tek sitem chip umarım bunu bari yasaklamazlar...İnterneti yasaklayarak iş verimliliğinin artacağını düşünen ahmaklara bir çift sözüm var insanların deşarj olması için açık bir kapı bırakmazsanız o kapı kırılır elinizde patlar...

dabbe1

Herkes işini yapacak, öyle saatli avatar koymayla olmaz.Yaşın ufaktır anlamazsın belki ama, bu işler böyle dönüyor.İş oyun oynamak degil...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir