Eski CEO Ballmer, NBA'den takım alıyor!

Microsoft'un eski patronu Steve Ballmer, kimsenin beklemediği bir konuda manşetleri süslüyor!

  • Ömercan Çelikler
Steve Ballmer Los Angeles Clippers'i satın alıyor!

NBA takımlarından Los Angeles Clippers'ın sahipsiz kalması gündemde. Kulüp başkanı Donald Sterling'in ırkçı ifadeler içeren telefon konuşmalarının ortaya çıkmasından sonra NBA'den yasam boyu ceza alma ihtimali çok yüksek. Clippers'ın talipleri arasında ise, Microsoft'un eski CEO'su Steve Ballmer hemen dikkat çekiyor.

TMZ'nin haberine göre geçtiğimiz hafta Ballmer, Los Angeles Clippers'ın sahibi Donald Sterling'in eşi Shelly Sterling ile görüştü. Donald Sterling'in yerine Shelly Sterling ile görüşmesinin nedeni ise ses kayıtlarının ortaya çıkmasından sonra Donald Sterling'in kulüp yetkilerinin tamamını eşi Shelly Sterling'e devretmesi olarak gösteriliyor.

20 milyar dolarlık bir serveti bulunan Steve Ballmer Seattle'lı. Seattle'ın NBA'de takımı olmamasından dolayı Ballmer, eğer Los Angeles Clippers'ı satın alıp Seattle'a taşırsa, şehirde fenomen ilan edilebilir. Ama Ballmer, geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal'a verdiği röportajda eğer Clippers'ı satın alırsa, ismini değiştirmeyeceğini açıkladı.

Ballmer'in Los Angeles Clippers'ı satın alma planları süre dursun, her şey 3 Haziran'da yapılacak oylamanın sonucuna bağlı. Diğer NBA takımlarının sahiplerinin katılımıyla yapılacak olan oylamada Donald Sterling'in alacağı ceza belli olacak. Clipper'ın akıbeti de, işte bu oylamadan sonra şekillenecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

takımı alıp adını xp koyar

chris paul-blake griffin-deandre jordan-hedo hepsi lakers' a bedava geçsin bence ligi sonuncu tamamlarsınız

Golden State Warriors forever

İyi bir hamle olur hem NBA hem Ballmer açısından ama 2 milyar dolar rakamı çok yüksek gibi duruyor. Bu takımın bu olaydan önceki değeri 650 milyon dolar civarındaydı çünkü.

Sen de yorum yaz