Eski Chrome'ları temizleyin!

Chrome'un yeni sürümünü kurdunuz... Peki eski sürümlerden kalan "çöpleri" nasıl sileceksiniz?

Eski Chrome'ları temizleyin!

Chrome'un eski sürümlerinin bilgisayar hafızasında tutulduğunu biliyor muydunuz? Birçok kullanıcının bihaber olduğu eski Chrome sürümleri, aslında yeni Chrome'u yüklediğinizde bilgisayarınızda yer işgal etmeye devam ediyor. Özellikle SSD gibi depolama hafızası küçük bir disk kullanıyorsanız, boş alanın sizin için ne kadar önemli olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Ancak bu sorunu kökten çözen bir eklenti de mevcut. Chrome için geliştirilen OldChromeRemover isimli bu ücretsiz eklenti sayesinde eski Chrome sürümlerinden kurtulabiliyorsunuz. Ancak Canary ve Stable gibi Chrome sürümlerini aynı anda kullanıyorsanız, bu eklentiden uzak durmanızda fayda var; zira bu iki Chrome sürümünden biri istem dışı silinebilir.

Eklentiyi bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

chrome salak mı niçin böyle bir şeyi kendi yapmıyor ya da eski sürümleri silmeyerek neyi amaçlıyor? geçende chrome dosya boyutuna baktım neredeyse 1 GB idi. oha ya!

Bu nasıl bir tarayıcıdırki kendini güncellediginde eskisinide SSD tutar .. ANTİ CHROME:

Bu nasıl bir tarayıcıdırki kendini güncellediginde eskisinide SSD tutar .. ANTİ CHROME:
--------------------------------------------------------------------------------

ssd tutar ne demek yaa, ssd hard disk ne demek araştırmanızı öneririm. Orada ssd gibi hafızası küçük disk kullanıyorsanız diyor...

Windows xp de Yerel disk C/Documenst And Settings/(Bilgisayar kullanıcı adınız hangisiyse onu açın.Örnek-PC)/Local Settings/Application Data/Google/Chrome/Application bu yolu açtığınızda karşınıza bütün sürüm dosyaları mevcuttur.En son Chrome sürümü hariç eskileri rahatlıkla silebilirsiniz.

Arkadasim Chrome aslinda virus gibi birseydir. Herseyi kaydeder ve depolar. Ilk kurulunca 1 gb degil. Ama kullandikca sismeye basliyor ve sonunda kullanilamaz hale geliyor. Acikcasi son zamanlarda daha hizli olma yarisi yuzunden butun tarayicilar kendini kaybetmeye basladi. Su an Firefox kullaniyorum ama eski tadini vermiyor. Opera denedim, gercekten cok hizli ama bazi yerlerde yetersiz kaliyor. Chrome zaten 3-5 gun icinde sisman amca oluyor. Zirt pirt degisiklik yapip surum atlamayi gelismek zannedenler tarayicilari berbat etti. Su an icin Opera ve Firefox idare eder. Ama Chrome'dan uzak durmak lazim...

..............................................................

chrome salak mı niçin böyle bir şeyi kendi yapmıyor ya da eski sürümleri silmeyerek neyi amaçlıyor? geçende chrome dosya boyutuna baktım neredeyse 1 GB idi. oha ya!

Windows tüm driverların ve sistem dosyalarının önceki sürümlerini tutar, Internet Explorer tüm güncelleştirme dosyalarını tutar kimsenin ruhu duymaz. Garibim Google bunu kendine ayrılan klasörde yaptığı için topa tutulur...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play