Evlere 1 Gigabit internet artık hayal değil...

Superonline bugün artık evlere de 1 Gigabit internet vereceğini duyurdu. Ayrıntılar haberimizde...

"Işık hızında internet" sloganı ile duyurulan Gigabit internet bağlantısı, altyapısı uygun olan yerleşim merkezlerinde verilmeye başlanıyor. Turkcell Superonline tarafından verilen bu hizmet, evlerin altına kurulan yönlendiricilere fiber optik kablolar yardımı ile getirilen internet bağlantısının dairelere Gigabit network kabloları ile dağıtılmasına dayanıyor. Turkcell bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında 1 Gigabit (1000 Megabit) internet bağlantısını sunmaya hazır olduğunu, altyapı çalışmalarını tamamladığını ve bu hizmeti vermeye başlayacağını duyurdu.

Superonline, Turkcell'in gücünü adına ekleyerek bundan böyle "Turkcell Superonline" markasıyla hizmet verecek. Turkcell Superonline markasının lansmanı ile birlikte sunduğu evlere kadar saniyede 1000 Megabit internet hızı ise, Türkiye'yi dünyada bu hizmeti sunan ilk 5 ülke arasına soktu.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, birlikte gerçekleştirdikleri basın toplantısında Superonline'ın bundan sonra yola Turkcell Superonline markasıyla devam edeceğini açıkladılar. Grubun genişbant stratejisi doğrultusunda bugüne kadar Superonline'a yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını ve şirketin Turkcell Grup'a olan katkısının her geçen gün daha da büyüdüğünü vurgulayan Ciliv, şunları söyledi:

"Turkcell olarak müşterilerimize daima en son teknolojiyi en kaliteli hizmetle sunmayı kendimize görev edindik ve bu sayede teknoloji dünyasının küresel aktörlerinden biri haline geldik. Grup şirketimiz Turkcell Superonline ise alanındaki tartışmasız uzmanlığı ve Türkiye'yi geleceğe taşıyan yatırımlarıyla 2004'ten bu yana hem Turkcell'e, hem de ülkemize değer kattı. Yeni marka ile yola devam etme kararımızın temelinde, sürekli büyüyen ve gelişen teknoloji dünyasında müşterilerimize hak ettikleri değeri, kaliteyi ve güveni Türkiye'nin iki büyük firmasının gücüyle verme ve yaratacağımız sinerji ile müşterilerimize "Daha Fazla Hayat, Daha Fazla Teknoloji" sunma arzusu yatıyor. Turkcell Superonline, 'ışık hızında' genişbant erişimi sağlayan saniyede 1000 Mb'lik fiber interneti, Turkcell Superonline fiber altyapısının gücüyle artık evlere kadar ulaştırıyor."

En merak edilen konu: Fiyat!

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan ise iki lider markanın sinerjisiyle müşterilerine pek çok yenilik ve avantaj sunacaklarının altını çizdi:"Önümüzdeki dönemde Türkiye'ye daha ileri teknolojiler sunmak için yeni nesil fiber altyapı yatırımlarımız ve dijital şehirler yaratma çalışmalarımız devam ederken, yakınsamanın ve yeni nesil altyapının olanaklı kıldığı ev, eğlence ve iletişim servislerini de müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz."

Erkan sözlerine şöyle devam etti: "2007 Ekim'inde başlayan ve bugün Türkiye'de evlere kadar 100 Mbps'lik fiber optik bağlantı sağlayan omurgamız ile, 73 kente ve 25 bin km'yi aşkın altyapıya ulaşmış bulunuyoruz. Turkcell Superonline, son 3 yılda toplam 1,4 milyar TL'lik yatırımla evlere ve şirketlere fiber internet götüren ilk şirket oldu. Mevcut durumda ulaşılan hane ve iş yeri sayısı 700 bine yaklaştı. 2011 sonuna kadar omurgamızı 28 bin km uzunluğa çıkararak 10 ilde ulaştığımız hane sayısını 1 milyona çıkartacağız. Ayrıca fiber optik altyapımızla 8 noktadan yurtdışına çıkışımız var. Şimdi de eve kadar fiber internet erişimini saniyede 1000 Megabit'e kadar yükseltiyoruz.

Bant genişliği ihtiyacını, talep ve beklentilere göre geliştirerek geleceğin teknolojisini sunduklarını anlatan Erkan, "Türkiye'de standartları yeniden tanımlayan bir diğer önemli yeniliğimiz ise internete giriş hızını 10 Mbps'den 20 Mbps'ye çıkarıyor olmamız. Bugünden itibaren sunduğumuz en düşük fiber bağlantı hızı 20 Mbps olacak. Üstelik herkes fiber internetle tanışsın diye ayda sadece 9,99 TL'den başlayan fiyatlarla sunacağız. Turkcell Superonline ile müşterilerimizin hayatında 'süper' bir dönem başlıyor, 'ışık hızında internet' evlere kadar geliyor."

Fiyatlar
1000 Megabit'lik bağlantının ücreti ise ilk 3 ay için aylık 499 TL olacak. Ondan sonra ise aboneler 1000 Megabit hizmeti 999 TL'den almaya devam edecekler.

1000 Mbps ile neler yapılabilir?

Saniyede 1000 Megabite kadar çıkabilen fiber internet altyapısıyla yüksek bant genişliği isteyen bir çok işlem, aynı anda çok kullanıcıyla gerçekleştirilebiliyor. Örneğin birden fazla kullanıcı ile yüksek hızlarda dosya indirme, online oyun oynama, upload, HD video stream etme gibi işlemler aynı anda sorunsuz yapılabiliyor.

1000 Mbps internet hızıyla:

• Tolstoy'un Savaş ve Barış'ı büyüklüğünde 500 romanı sadece 1 saniyede yüklemek
• Her biri 45 dakikalık 20 müzik albümünü sadece 1 saniyede yüklemek
• 90 dakikalık HD bir filmi yaklaşık 3,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 30 saatte yükleniyor)
• 1 dakikalık Super HD filmi yaklaşık 6,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 200 saatte yükleniyor)
• 700 MB'lik VCD kalitesinde bir filmi 5,6 saniyede indirmek mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 86 Yorum

Umarım benim gibi 10 mbit sınırsız abonesi olanlarında hem hızını hemde fiyatını makul seviyeye getirirler.

keşke her yerde altyapısı olsa da bizlerde yararlanabilsek...ttnete mahkum yaşıyoruz 1mbit e ayda 50 lira vererek.

vay be iyiki TTNet ile sözleşmemi yenilememişim. Yoksa iki yıl daha TTNet'e mahkum olurdum. Zaten Superonline'ye geçmeyi düşünüyordum. Bu haberi okuduktan sonra kesin Turkcell Superonline kullanırım.

Yaşa SuperOnline!

mesele hızı artırmak değil.. Evet doğru fiber hizmeti güzel ama... İl il vilayet vilayet dedikleri sadece altyapı kurabildikleri yerler.. telekomun izin verdiği yerler.

misal kocaeli merkez diye yazıyor internet sitesinde... Merkez diye bahsettiği merkezin 10 km etrafındaki uydukentler ( bilenler için yuvam , yahyakaptan gibi ) il merkezine kazıp giremiyor ... telekom izin vermiyor çünkü

habire hız arttıracaklarına daha geniş alanı kapsasınlar tekel ttnettten başka firma olmadığı için 10 megabit sunsun 29 lira sınızsız desin zaten yine herkes geçer o saatten sonrada rekabet oluşacağı için hız işine girişebilir ama önce kapsama en önemlisi kapsama

şu ttnetten hayırlısıyla kurtuluyoruz desenize:D 1mbit le sürünüyoruz uğload desen mafediyor insanı.20mbit 10 tl den verirlerse upload hızıda en az 5mbit olursa 1saniye düşünmem geçerim hemen

alanın genişletilmesi gerekli

tabii bu kadar hızlı download yapabilmek için sadece bizim değil sunucununda bandwith genişliğinin bir hayli yüksek olması gerekiyor :)

Türkiyede Genelde 10 - 100 mbit 'lik bandwith sahip sunuculardan download ettiğimizi düşünürsek pekte sözü geçen performansa erişemeyeceğimiz kesin :D

yada 1000 mbps ile evi bir DC'ye çevirebilirsiniz :D yada karşınızda 1000 mbps 'ten daha yüksek bandwith olan bir web servisini bularak çeşitli fantezilerde download edebilirsiniz.

Yani koskoca DC'ler 1000 Mbps hıza sahip olup yüzlerce- binlerce sunucuyu internete çıkartırken ben 1000 mbps alsam bir performansını hissedememki :)

Bu fiber optik dağıtımını özel sitelere değilde her yere dağıtında bizde nasiplenelim ayrımcılıkta bi yere kadar puffff

bir internet için hiçbir kişi 1000 tl vermez. 20 megabit hız bile şu an için yeterli.

oha çok pahalı nasıl alcaz :):)

önce bunun için evlere bir kablo çekmesi gerekmez mi?

mesela ben altunizade'de otuuryorum ve burada yok.

ciliv ve erkan ikilisi ışınlama ile mi interneti iletecek?

olmayan altyağının reklamıo şahane oluyor vallahi.

onun 100 mbps yeterde artar bile :D

bu fiyatlarla pekde ragbet görmez ttnete de rakip olamaz zararına bir iş olmaktan başka bir şey olmaz gibi bize pek faydası olmaz banka vs ticari şirketlere bile agır gelir çöp bir uygulama fiyatlarda revize şart :)

Kota koymasınlar da ona da :D

1000 Mbps hıza heralde 100 GB kota koyarlar kimbilir bu bile hayal belkide

1-) Bu fiyata bu baglantıyı alacak bireysel kullanıcıya enayi denir.
2-) Superonline bu hızı tam anlamıyla VEREMEZ ve kablodur modemdir bok atar.
3-) Ustune bir de 100-200gb limit koyar.

kurttelekom 1
superoffline 2
.

Adana , Ankara , Bursa , İstanbul , İzmir ve Kocaeli illerinin dışında oturanlar boşuna hayal kurmasın. Altyapı yapılandırmaları TTnet'in elinde olduğu sürece , biz bu illere gitmezsek , bahsedilen internet bizi 10 yılda anca gelir.

@03 Mayıs 2011 15:30 Hayelllerime Kavuştum Bursada Yaşıyorum Alt Kat Komşum Turkcell SuperOnline Fiber Kullanıyor Yakında Bizde Fiber Bağlatacağız Bursa/Yıldırım

ilk 3 ay için aylık 499 TL, sonrasında 999 acaba bunu kimler alır merak ediyorum dogrusu.. Ayrıca ben mi göremedim yoksa kota uygulamasının olup olmadıgından hiç bahsedilmemiş mi? Ona da bir 30-50 gb adil kullanım kotası koyar superonline hep birlikte egleniriz.. Bizden başka hangi ülkede böyle bir internet fiyatı var allah aşkına..

1000 mpbs e 100 gb kota koyarlar bunlar.

Neler yapılabilir kısmına biraz güldüm çünkü Rapidshare Premium kullansanız dahi 1000 Mbit hızı görebileceğiniz hiç bir hizmet yok.

1000 mbps için fiyatı görmeden önce aklımdan uçuk bir rakam geçirdim. ama ben bu kadar uçuk bir rakam düşünememişim. turkcel benim hayal bile edemediğim fiyat etiketini gerçek anlamda yapıştırmış. :)))

999 TL çok az :D

700mb filim 6,5sn diyor ama ne yalan söyliyim görmeden inanmam :D

daha 100 mbit doğru düzgün sağlanamıyor

1000 tl mi chipte olmasam çok ağır bir şey derdim.
o paraya ayda 1 pc alırım niye internet alayım

keşke daha çok ile yatırım yapılsada 1 gigabit yerine 100mbit kullansak ttnette deli saçması kampanyalarına ciklet patlatıp kol işaretleri yapsak...:))(

Adil kullanım kotası da koyarlar tam bir "hizmet" olur.

1gb yapıcağına hızını hizmet alanını genişlette herkes faydalansın. 20mbps te çok iyi hız adsl kullanıcıları için ama heryerde olmadıktan sora napayım onu, napayım ucuz fiyatını bana ne hayrı var.

fiyatlara bak hahahaha ilahi çip güldürdün beni ya :)

Maalesef türk telekomdan kazık yemeye devam

Kimi yiyorsunuz evlere geliyormuş sadece lüx sitelere....

en iyisi 16 mb ne aşşağı ne yukarı :)

1000 megabit download ,1megabit upload olmasın ama .. :)

hangi manyak bu fiyatı bir internete verir ki. ayrıca bildiğime göre insan 100 mbit ile 1 gbitin farkını ayırt edemiyor

Allahım Turkcell mi!

Bu kadar hızlı indirirsek kalan zamanda ne yapacağız. Sağolun. Kalsın.

Aynı sitede oturan 20 kişi birleşip kullanabilir.

Fiyatları çok fahiş kesinlikle her eve girmesi lazım !S Şaka gibi

kotalı ama 4 TB kota.

hem siz interneti rapidshare dan ibaret biliyorsunuz.

1000 lira çok diyen arkadaşlar da turksatın eski tarifelerine baksın. (10 mbit internet 497 liraydı)

1000TL uçuk bir fiyat, hizmet alanı ve vericek kişi sayısı az olur ama turkcell boşa kürek sallamaz. Zengin fakir arasındaki fark, dibi gözükmeyen uçurum olduğu için fazla geliyor bizlere. Diğer yandan bu en üst seviye hizmetler ne kadar çok satılırsa alınabilir alt paketlerin fiyat ve hizmet alanıda o kadar çabuk erişilebilir seviyelere iner.

Bireysel olarak kimse almaz zaten onun lakırdısını etmeye gerek yok...

Siteler de oturan insanlar bundan 1 kişinin üzerine alıp bağlantıyı tüm binaya dağıtıyorlar oluyor bitiyor... Zaten mevcut 100 Mbit Superonline tarifesi de İstanbul genelinde ki sitelerde bu şekilde kullanılıyor, bir kişi kendi adına alıyor neti tüm katlara dağıtıyor kabloyu... E bakıyoruz burada ki tarife de fiyat 1000 Lira, apartmanı 7 kat desen 1Gigabit internet için 142 TL yi verecek adamlar çok Türkiye de.

tabi lüks sitelere verecekler önceliği yoksa biz ayda 1000 tl yi nasıl verelim.. kapitalist düzende bu böyle önce elit kesim işin kaymağını alır bizde bi 6-7 yıl sonra görürüz belki.. bir sosyalist..

nee !! oha 999 tl mii yuh size ya :D:D sövdürmeyin kendinizi şimdi..

peki bu hızda hangi süzgeci kullanacağız
zira önümüze gelecek olan duvarları değil 1gb 1000gb internet hızımızda olsa aşabileceğimizi sanmıyorum.
devlet bana sana girebileceğin sayfaların listesini yaptım sadeece buralara girebilirsin derken bir yandan da yatırım yapın diyor sonra da dur sen nereye gireceğini bilmezsin salaksın ben yerine seçtim bunları oku buraları ziyaret et vs vs vs vs ... diyor...
yani net hızım 1 olmul bin olmuş farketmez istediğim özgürlükte hareket edemedikten sonra anlamı yok...

zaten 1gbs interneti hic kimse hiss etmez kullandigimiz laptoplarin pc lerin (raid yapmadan) hard diske yazma max.20 -30mbs ee hadi dieyil siz 1gbs dil de 100mbs kullaniyorsunuz )) sizin icin hic bir shey deyishmez.. once ssd disk falan ya da raid yapmak lazim ki birazcik olsun suratdan bir hazz ala bilesiniz )) ..aksiz takdirde ALLAH versin 3-5 mbs normal shekilde verilirse ))

Şimdilik sitelere geldiği doğru ama lüx olma şartı bildiğim kadarıyla yok. Burda öyle inanıyorum ki Turkcell SüperOnline (Tellcom Bilişim) tek seferde yapılan bir alt yapı çalışması sonucunda mümkün olduğunca çok kişiye hat ulaştırmaya çalışıyor. Tabii ki bu bir süreç ve sitelerden apartmanlara hatta müstakil dairelere geçmeleri zaman alacaktır.

Ayrıca öyle zannediyorum ki işin yasal boyutu da burada bir tercih faktörü olabilir sonuçta 4 bloktan oluşan tek bir yönetiime sahiğ bir siteye hat çekmek için yasal süreçler tek seferde işlerde, yanyana dahi olsa 4 apartmana hat çekmek için 4 sefer işlemesi gerekecek. Önce kolaydan başlıyorlardır diye tahmin ediyorum.

Sonuçta 6 katlı, her katta 4 dairesi bulunan bir apartmanda max potansiyel 24 kişinin yarısı başlangıç olarak hedeflendiğinde 12 kişi için altyapı yaparlar; ancak 4 bloktan oluşan, her bloğu 12 katlı, her katta 4 dairesi bulunan bir sitede max potansiyel 192 kişinin yarısı 96 kişi için altyapı yapar switch çekerler.

Ayrıca öyle zannediyorum ki apartmanlarda toplu talep olması durumunda eğer talep de çoksa neden potansiyeli değerlendirmesinler?

Alıntı: Ziyaretçi @ 03 May 2011
"999 TL çok az :D"

Evet ama ya 9,99 TL olsaydı, o zaman ne yapardık? Kimse alamazdı =P

Kimi yiyorsunuz evlere geliyormuş sadece lüx sitelere....
-----------------------------------------------------------------
Ne lüx sitesi toplu konut olan çoğu yerde var hatta isteyince evine kadar da çekiyolar

Haberden Alıntı:
"1000 Mbps ile neler yapılabilir?"

Değişik kullanım senaryolarına göre (sisteme tam yükle veya yarı yükle yüklenmek/download yapmak gibi) aşağıdaki farklı sürelerden birinde Adil Kullanım Limitini doldurabilirsiniz; ve bir anda hızınız BİNDE BİR'ine inebilir:

*Tolstoy'un Savaş ve Barış'ı büyüklüğünde bir kitap 500 katlı bir binadan düşene kadar veya;
*Her biri 45 dakikalık 20 müzik albümünün listesini baştan aşağı okuyana kadar veya;
*90 dakikalık HD bir filmi yaklaşık 3,5 dakikada yüklemek istediğinizi bir arkadaşınıza telefonda anlatana kadar veya;
*1 dakikalık Super HD filmi yaklaşık 6,5 defa izleyene kadar.
*700 MB'lik VCD kalitesinde bir filmi 5-6 farklı ortama yedekleyene kadar.

Şaka bir yana 1000mb için Adil Kullanım Limit'inin kotasının ne kadar olacağını öğrenince tam performans/verimlilik ve yükte ne kadar sürede doldurulabileceğini buraya eklemeye çalışırım.

1000 lira internet 600 ev kirası 150 tl diğer faturalar. özel gider 250 tl giyim kuşam giderleri yiyecek içeçek derken 2500 tl 2600 tl civarı net gider var türkiyede kaç tane insan acaba 3000 - 3500 tl arası kazanca sahip ???

yemesinler kimseyi burası amerika değil aylık 2000 dolar kazanalım ücetimiz belli en fazla taş patlasa 1700 tl oda yıllarca bir şirkette çalışana.

Alıntı (http://www.superonline.net/yardim/adil.aspx):
#######################
* "Müşterilerimiz:
10 Mbps hız için aylık 50 GB,
20 Mbps hız için aylık 100 GB,
50 Mbps hız için aylık 250 GB,
100 Mbps hız için aylık 500 GB,
download yaparak ya da upload hızının 10 katı kadar GB upload yaparak Adil Kullanım Koşulu uygulamasına tabi olmadan hizmetlerimizden yararlanabilmektedir.
Ay içinde bu adil kullanım koşullarına tabi olacak kullanıcılarımızın, ilgili ay sonuna kadar download hızları 1024k, upload hızları 256k olarak sınırlandırılacaktır."
* "10 Mbps için internete yükleme (upload) hızı 1 Mbps, 20 Mbps , 50 Mbps ve 100 Mbps için 5 Mbps'dir."
#######################

Limitsiz tarifelerde, "Adil Kullanım Koşullarına" tabi olmak için;
Tam performans/verimlilikle ve tam yükte kullanımla, yaklaşık (ve 0.25 katlarına yuvarlatılmış) değerlerle:

*Download için:
-10MBit sn'de 1MB; saatte 3,25GB. 15 saatte limit aşılır, hız 1/10 "YÜZDE 10'UNA" geriler.
-20MBit sn'de 2MB; saatte 6,75GB. 15 saatte limit aşılır, hız 1/20 "YÜZDE 5'İNE" geriler.
-50MBit sn'de 4,75MB; saatte 16,75GB. 15 saatte limit aşılır, hız 1/50 "YÜZDE 2'SİNE" geriler.
-100MBit sn'de 9,5MB; saatte 33,5GB. 15 saatte limit aşılır, hız 1/100 "YÜZDE 1'İNE" geriler.

*Upload için:
-10MBit Limitsiz tarifesi için;
--1MBit upload sn'de 0,5MB; saatte 0,25GB. 30 saatte limit aşılır, hız 1/4 "YÜZDE 25'İNE" geriler.

-20MBit, 50MBit, 100MBit Limitsiz tarifeleri için;
--5MBit upload sn'de 0,1MB; saatte 1,75GB. 30 saatte limit aşılır, hız 1/20 "YÜZDE 20'SİNE" geriler.

*Muhtemelen 1000mbps(1gbps) için de 5 katı kadar, yani 5000GB(5TB) download limiti olur.
Eğer böyle olursa:
-1000MBit sn'de 95MB; saatte 335GB. 15 saatte download limiti aşılır, hız 1/1000 "BİNDE 1'İNE" geriler.
*Upload için 1000MBitte hız ne olur daha belirtilmemiş ama tahminimce gene maksimum kullanımda 30 saatte upload limiti aşılır.

Turkcell i sevmem.. TTNet'i de sevmem.. Ama ne güzel söylemiş atalarımız; "Dinsizin hakkından imansız gelir.." Teşbihte hata olmasın...

tabi lüks sitelere verecekler önceliği yoksa biz ayda 1000 tl yi nasıl verelim.. kapitalist düzende bu böyle önce elit kesim işin kaymağını alır bizde bi 6-7 yıl sonra görürüz belki.. bir sosyalist..
Bugün 20:47
---------------------------------------------
arkadaşım derdin ne senin :) elit kesimle alakalı değil. ideolojiyle hele hiç alakalı değil. bas parayı al 1 GB bağlantıyı. sen uzak bölgelere uçakla gidiyorsun. otobüsle giden adam kalkıp diyo mu ki "kapitalistlere bak, uçakla gidiyor!". mesele 1000 liralık intenet değil, mesele her ay 1000 dolar internete verecek kadar "acil" bi bağlantı ihtiyacın mı var, yoksa sırf caka olsun diye mi "ezilenlerdeniz" mesajı verme kaygısındasın? 1 mbit varken "hangi çağda yaşıyoruz kaldımı bu düşük hızlar dünyada......." diyorduk hepimiz ben dahil, şimdi "1000 mbit 1000 lira olurmu bee" diyoruz. 8 mbiz 55 lira. sen yap artık hesabı. bak bakalım hangisi daha tuzlu kesene göre? ..bir realist.. :)

Merkezi sistem ile 20 daireye kursan daire başı 50 lira ve daire başı 50 mb/s bağlantı hızı düşünecek olsan ki tam performansta daha da yukarılarda olur bu fiyat gerçekten de iyi.

Bazıların tek başlarına düşünmüşler. Bir kullanıcı ne yapsın 1 Gb/s hızı merak ediyorum. Böyle düşünmek bile aptallık olur. Şahsen böyle hız evimin altına gelse, apartman yönetimini ikna eder bağlattırırım ve bütün bina bayram eder... :D

Param olsa vermem.Ev kullanıcısı 1000 mb interneti ne yapsın? Bide 999 tl, dalga geçiyolar herhalde.

adeta "size nasıl kazık atacağız bir görün" reklamı olmuş. elin adamı ürettiği bugatti veyron için dahi böyle iştahlı reklam yapmıyor.

ciliv ve tayfası hangi ülkede yaşıyor bilmiyorum ama bu ülkenin gerçeklerinden bi haber oldukları çok net.

Bizim kapıya kadar çektiler ama malesef ancak 20 mb alabilecez :)

hemen 3 tane alacağım, hıza doyacağım

çok ucuzmuş ya hemen bağlatacagim

param olsa vermem diyenler çok yakında sizde birgün o hıza mecburen geçeceksiniz.buluray filmlerin artık lüks olmadığı günümüzde yakın zamanda herkezde plazmalar olcak (5 seneye kalmaz) ve bulurayde ve hızda doyumsuzluğumuzu ilan etçez...

adım adım ilerlemeliyiz bir anda 1 gb ı bünye kaldırmaz..önce 100 mb sonra 200 mb öyle ölye 1gb a kadar yolu var.

Lüks site olayı artık eskidendi. Bizim bölgede lüks site falan yok gayet normal yaşantıya sahip insanların olduğu apartmanlar var 6 ay önce çektiler, kullanılıyor.
Yorumlarda 1000Mbit çok pahalı demiş, herhalde pahalı olacak. Adam herkese o hızı verecek olsa ne kadar yaptırım yapması gerektiğini düşünmeden yorum yazıyorlar. Tabii evlere olayı biraz reklam tabiki, bir tane ev kullanıcı o hızı ne yapsın. Bir apartman birleşip kullanılabilir tabi. 1Gbps hızı daha çok şirketler ticari amaçla tercih ederler diye düşünüyorum, iş ticari olunca bence o hıza o fiyat kabul edilebilir.

"param olsa vermem diyenler çok yakında sizde birgün o hıza mecburen geçeceksiniz.buluray filmlerin artık lüks olmadığı günümüzde yakın zamanda herkezde plazmalar olcak (5 seneye kalmaz) ve bulurayde ve hızda doyumsuzluğumuzu ilan etçez..."

Arşiv yapmaktan anlamadığın ortada.Hiç bir arşivci saf bluray filmi atmaz bilgisayarına.Hatta Riplenmiş 1080p yi bile.720p yeterlidir hem kalite hem ses ile.Ortalama 3 ile 6 gb yer kaplar.Bunun içinde evde 1000 gb internet hızına gerek yoktur.999 tl lik interneti evde anca zengin olan yada evdışı şirketler kullanır.

Evlerde şu an için Bu kadar hızlı internete hiç gerek yok. Yıllarca seyretsen bitiremeyeceğin korsan filmleri arşivlemenin ne gereği var. Boşuna zaman ve emek kaybı. Zaten çoğu Amerikan kültürünü hayatımızın içine sokmaya yarayan, kültürümüze zarar veren filmler. Canlı izlenecek yeni IP Tv gibi hizmetlerde 5 mbit de dahi kesintisiz HD TV-Film izlenebiliyor. ilerleyen tekonoloji ile daha yeni internet hizmetleri verilirse o zaman zaten mecburen geçeriz.

999 tl gözden çıkarın ve 1000 Mbps internete sahip olun

1gb de fazla olur tek ev için ama bu 1 gb yi tüm türkiyeye dağıtsalar ve ucuz olsa çok iyi olur.

ona da 4 gb kota koyarlar bence

cok merak ediyorum bir hd 250 mb sn veri aktarımı yapıyor olsa sd degilse 1000 gb baglantı olsa kac yazar hdye işlenemedikten sonra ?

Bu 1000 Mbs işi iyi hoşta bizim hddlerimiz bunu kaldırır mı ki 125 mb yazabilirler mi saniyede .

Ben 10 mbit sabit kullanyıorum. 1 mbit den geçieş yaptım. Süper bir performans bekliyordum ki, aslında bu performansı aldım sayılır. birçok site server upload hızını daha 1 mbit yapamamışken bu hıza geçmek hiçkimeye fayda getirmeyecektir. Yani demek istediğim şu bi dosya indiriyorsunuz yada youtube dan vidyo izliyorsunuz o sitenin sahip olduğu upload hızı 1 mbit buda 100 kbit'e denk gelir sizin hızınız 1gbit değil milyonda da olsa hız olarak hiçbir getirisi olmayacaktır. bunun faydasını görmenin tek yolu ise zamandır.KISA BİR ÖRNEK DAHA VERMEK İSTERİM. Bugatti veyron dünyada yola çıkmasına izin verilmiş en hızlı araçtır... Ama ulaşabildiği en yüksek hız olan saatte 400 km'yi yapabileceği çoook az yol vardır.aydınlatıcı olmuşumdur umarım

Aylık 1000Tl? Ev mi alıyoruz?

bence şuanda ortalama 15megabit hız normal

Ben 10 mbit sabit kullanyıorum. 1 mbit den geçieş yaptım. Süper bir performans bekliyordum ki, aslında bu performansı aldım sayılır. birçok site server upload hızını daha 1 mbit yapamamışken bu hıza geçmek hiçkimeye fayda getirmeyecektir.
------------------------
yanlış!
En basitinden torrent indirme hızınız diskinizin yazma hızı ile yarışacak (tabii eğer seed/peer sayıları ve hızları yeterliyse) Sonra kurduğunuz oyun sunucuları istemcilerde takılmalara sebep olmayacaktır. coğrafi gecikmeden bahsetmiyorum.
hiç olmadı, çeşitli hilelerden yararlanarak örneğin youtube a video başına birçok bağlantı kurarak hızı katlayabilirsiniz. Bunun için programlar mevcut.
Yani; limit ortadan kalkınca yapabileceklerimiz ve seçeneklerimiz artıyor.

superonline 50 mbps ye geçtik hiçbir numarası yok.Türkiyeyi dolandırmaya çalışanlara teşekkürler.

:) gerçekten ayda 1000 tl ayııracak param olsa ev alırım. Bence dalga geçiyorlar.

aylık bin lira :D Karamehmet den de bu beklenir, eee Turkcelle milleti soyarak kazandığı paranın tadını aldı,digiturke de rakip çıktı ne yapsın yeni bir millet soyma aracı lazım bu hizmeti internet hizmetleri ile uğraşanlar bile almaz.

1mbit 1lira yani...şu an 1 mbite 30 lira verdiğimi düşününce uygun bence...

Türklüğümden utandığım andır Türk milleti dünyanın en kazıkçı milleti oldu çıktı..

film indirecem diyede 1000 lira vermem

zaten bu interneti sen ben alamazyız güzel ülkemin güzel godamanları alır :D bizede...

1000 mb yalanına hoş geldiniz
buradan devam edin
örneğin 1000 mb bir internetiniz var
peki
bunu biliyormusunuz
1000 mb = 8 mb internet
bi zamanlarda benim 8 mb internetim var idi ama yine aynı hızda download yapıyodum ttnet 8 mb diye size 2 mb internet verdiğini kimse bilmiyor. üstelik ismide yanlış fiber internet yüksek hızlı internet değildir.
server den direk gelen net bağlantısıdır.
bunu türkcell in yapabilmesi için 2 tane türkcell şirketi satması gerekir
ki en yakın server abd de yani abd den ülkemize 70 000 000 tane internet kablosu çekilmesi gerekir. şimdi anladınız mı ????

yıl olmus 2016 hala bir cacık yok

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play