Facebook aile yapısını bozuyor mu?

Her geçen daha popüler hale gelen Facebook ve benzeri sosyal ağ siteleri aileler için tehlikeli mi?

Facebook aile yapısını bozuyor mu?
Araştırmaya göre aileler internette daha çok vakit geçirmeye başladılar.

Özellikle MySpace ve Facebook gibi sosyal ağ siteleri kullanıcı sayısını arttırdıkça araştırmacıları daha da fazla ilgisini çekiyorlar. The Conferance Board adlı kar amacı ütmeyen bir organizasyon geçtiğimiz günlerde internet kullanıcılarının sosyal ağ sitelerine bakışını ve bu tarz sitelerin kullanıcılar üzerindeki etkilerini araştırdığı raporunu yayınladı. Araştırmaya katılan tüm internet kullanıcıların %75'i en azından bir sosyal ağ sitesine üye ve bu rakam bir önceki yıla göre %27 daha yüksek.

10 bin kişinin katıldığı araştırmada, kullanıcıların %25'inin sosyal ağ sitelerine düzenli olarak iş yerlerinden bağlandıklarını ortaya koydu. Araştırmada çıkan en çarpıcı sonuç ise sosyal ağ siteleri kullanıcılarının aileleri ile giderek daha az vakit geçirdiğini gösteriyor. İki yıl önce sosyal ağ siteleri nedeniyle ailesi ile daha az vakit geçirdiğini söyleyen kullanıcıların oranı %11 iken, son rakamlarda bu oran %28'e yükselmiş durumda. Ailelerin beraber geçirdikleri zaman ise iki yıl önceye göre %31 azalmış durumda.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

tabi tehdit ama nasıl millet afedersiniz embesil adını soyadını olsa tc kimlik no bilmem ne herbişeyini yazıcak ota bota resim çekip koyuyolar yolda durdursan resmini istesen sapık der bi ateşin varmı desen taciz etcen zanneder öyle bi millet bu facebook milleti olm aklınızı başınıza toplayın bilgileriniz kim bilir kimin elinde bakın haberlere kaç kişiinin bilgisini facebooktan öğrenip gidip öldürdüler !

@CHIP Online Ziyaretçisi Bugün 01:02:27

ne güzel yazmışsın akıllı insanların olduğunu görmek çok güzel gençlerimiz ne zaman akıllancak ta onlarca resimlerini internete koymaktan vazgeçecekler çok merak ediyorum ne oluyo ki resminize internette birileri bakınca ? ve kızların resimleri porno sitelerine düşünce ne oluyor ey türk kızları çok mu hoşunuza gidiyor abazaların resimlerinize bakması ? ahlak yapımız iyice değişmeye başladı allah sonumuzu hayır etsin

Sosyal ağ siteleri ne canlar yaktı ne kavgalar ne aileleri harcadı. Okuma yazmayı öğrenen elinde bilgisayar alan facebook ta. Bakkaldan ekmek alamayan çocuk facebooktan mesaj alıyor. insanlar chat yapmak için işyerini bırakıp eve gitmiyor (hepsi değil) kocalar işteyken hanımlar evdeyken facebookcu.
bunları herzaman duyuyorum, duymuyorsanız da bilgisayar başından ayrılıp sosyalleşmenizin zamanı gelmiş

facebuk ve simbuk size ne anlatıyor?????

Üyeliğim mevcut dikkat ediyorum ilkokul arkadaşım ekliyor ne selam var ne başka birşey sadece GÖRÜNTÜ boş iş

Sosyal ağ sitelerine ilk çıktığından beri sevmemişimdir.Hatta nefret ettiğim tek site tipidir.Sosyal ağ değil tamamen ergenlikte olan veye ergenlikten yeni çıkmış yeni yetmelerin egolarını tatmin etme sitesinden başka bir şey değil.Sadece gencler yok diye bilirsiniz.Ama o insanlarda ne işe yarar ne dir bilmemeden akıma kapılıp gidiyorlar.Olan Ailelere oluyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir