Facebook, çalışanları için kasaba kuruyor!

Facebook, kendi çalışanları için aldığı bu kararla yine "yok artık" dedirtiyor!

Facebook 120 milyon dolar verip kasaba kuruyor

Facebook, çalışanlarının yaşam alanı sorunlarını çözmek için kendi kasabasını kurmaya karar verdi. Ünlü bir mimarlık ve inşaat şirketiyle inşaatın tamamlanması için 120 milyon dolara anlaşan Facebook, 394 evden oluşacak 210 bin metre karelik alana kurulacak olan kasabada yüzme havuzları, al ve çık (ödeme yapmadan alışveriş) tarzında marketler, restoranlar, kafe ve barlar yer alacak.

Anton Mello ismi verilen proje, Kaliforniya'da Mello Park'a komşu olacak. Böylece Facebook çalışanları evlerinden çıkıp doğayla baş başa kalarak rahatça spor yapıp sağlıklı yaşayabilecekler. Ayrıca, kasabadan Facebook kampüsüne olan mesafe de bisikletle kolayca kat edilebilecek kadar yakın olarak tasarlanmış ve bu yolların üzerinde bisiklet parkurları yer alacak.

Facebook ayrıca, projedeki 15 evi, "düşük maliyetli kiralık ev" olarak düşünmüş. Bu da Silikon Vadisi'nde sürekli artan kiralarla baş edemeyen genç girişimcilere veya bölgede ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara, çok düşük fiyatlarla ev kiralama şansı yaratacak. Evlerin kiraları 55 yıl boyunca düşük tutulacak.

Projede 35 stüdyo daire, 208 1+1 ev, 139 2+1 ev ve Facebook yöneticilerine özel olarak 12 adet 3+1 ev bulunacak.

Kasabanın inşaatı için kazı çalışmaları bu ay başlıyor. İnşaatın tamamlanması ise 24 ayı bulacak. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

para harcıcak yer bulamadıysan fakirlere dağıtmaya ne dersin.. şu adamın gereksiz fikirlerine dur demek lazım artık..

süper bişey bu ya facebook napmış ya

Gelecekte fb diye bir kent kurarsa şaşırmam. :D

Kasaba projesi uzun zamandır var. Hatta haberi burada yapılmıştı. Kısmet bu zamanaymış.

fesbukta 394 kişi mi çalışıyor yoksa, bu 394 şanslı kişinin özel bir ayrıcalığı mı olacak... toplumdan kopuk yaşayan insanların, o toplumu anlayıp o toplum için bir şeyler üretebilmesi imkanı var mı?

@11 Eki 2013 00:36 nasıl toplumdan kopuk siyasetçi oluyorsa,

kasaba değil ülke kursun, facebook bağımlısı insan sayısı hemen hemen belli zaten. her yaptığını dakkası dakkasına yazacak kadar uçanlar olduğunu bilmeyen yoktur heralde...

feysbuk, amele ve apaçi kasabası....

burada facebook u kötüleyen arkadaşların bir çoğundan eminim ki chip online facebook sayfasını beğenmişlerdir ve ayrıca böyle bir kasaba açacaksanız bir kampanyası olsun mesela bazı kullanıcılara kasabayı gezme imkanı sağlayın tabi bu durumda hem açılan fake hesapları kapatır gerçek kullanıcı kitlenizi kısmen hesaplamış olursunuz hem de o kasabaya gelen kullanıcılardan fikir alır daha da güzelleştirirsiniz gerçi dışı ne kadar iyi olursa olsun içi daha önemli...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir