Facebook ciddi bir iyileştirme peşinde...

Facebook güçleniyor: Popüler sosyal ağ platformu ciddi bir iyileştirme peşinde...

Facebook, arama motorunu geliştiriyor!
Popüler sosyal ağ platformu Facebook, arama motorunda ciddi bir iyileştirmeye gidiyor.

Dünyanın en popüler sosyal ağ platformu olan Facebook, arama motoru üzerinde ciddi bir iyileştirmeye gidiyor. Henüz test aşamasında olan yeni arama motoru ile Facebook kullanıcıları, bundan böyle kişileri, organizasyonları ve diğer pek çok şeyi gerçek zamanlı olarak arayabilme şansına sahip olacak.

Test aşamasını başarıyla geçmesinin ardından ise Facebook, arama motorunu terfi ettirerek, Twitter'a güçlü bir alternatif olabileceğine inanıyor.

Bu konuda bir açıklama yapan Facebok'an Kari Lee, blog sayfalarında şu sözleri dile getirdi: "Test grubuna katılan herkes, Facebook'un yeni arabirimini kullanarak kullanıcı profilleri başta olmak üzere, Facebook sayfaları, grupları ve uygulamaları arama sonuçlarında görebilme imkanına sahip olacak. Örneğin, bu test aşaması ile, dileyen tester'lar (testçiler) paylaşımda olan kendi fotoğraflarını, linklerini (bağlantılarını), videolarını ve notlarını Facebook üzerinden arama yaparak bulabilecek."

Bunun yanı sıra durum iletilerinin de arama sonuçlarına yansıyacağını ifade eden Lee, paylaşımlarını herkese açan kullanıcılarla ilgili pek çok içeriğin artık arama sonuçlarında yer alabileceğinin altını çizdi. Diğer bir deyişle, fotoğraf, video ve benzeri bilgilerini sadece arkadaşlarıyla paylaşan kullanıcıların bu içerikleri, arkadaş listesinde olmayan bir kişinin arama sonuçlarında yer almayacak.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ölen birşeyin geri gelmesi bir mucizedir....Boşuna çabalıyorlar

Yürü be Facebook. Kim tutar seni! Google gibi her saniye yeni bir proje helal walla. :D

bu sosyal ağa girebilmek için herkesin makinasında mutlaka en azından güçlü firewallu internet security li bir şeylerin yüklü olması gerekiyor güvenlik olmadan kimsenin bu siteye girememeli güvenliği olan girecek ki bu sayede bir halt edilir se yakalanabilmeli.

en azından toolbarı olmalıydı bu sosyal ağın ve bağlanana türlü yardımları dokunurken türlü şekillerde koruyabilmeli bu toolbar ve kesinlikle yasal işletim sistemine kurulabilmeli kaçaklara kurulmamalı

Adamlar 3 ay önce Anasayfa dizaynı için oylama yaptılar %95 gibi bir oran beğenmediğini söyledi. Adam blogta açıklama yaptı değiştireceğiz diye.. aradan geçen zaman hiçbir gelişme olmadığını gösterdi. Kullanıcıları sinir etmek adına iyi iş yapıyor facebook. Artık bir heyecanı kalmadı. Sürekli değişen arayüz abuksubuk özellikler bıktırdı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir