Facebook, haber kaynağını yeniliyor!

Facebook, haber kaynağında yapacağı küçük ancak etkili değişiklikleri ortaya çıkardı!

  • Cem Şancı
Facebook Ana Sayfası nasıl değiştirecek?

Facebook, kullanıcıların Ana Sayfa'da sakladığı paylaşımları inceleyerek yeni kurallar oluşturmaya çalışıyor. Kullanıcıların, Ana Sayfa'da görünmesini istemedikleri içerikleri inceleyen Facebook, yeni reklamların veya duyuruların ya da arkadaş paylaşımlarının kategorilendirilmesini de mümkün kılacak. Buna göre, örneğin, "cinsellik içeren paylaşımlar görmek istemiyorum" diyen kullanıcıların ekranında bu tür çağrışımlar yapan reklamar gösterilmeyecek.

Ayrıca, kullanıcıların Ana Sayfa'larında görünmesini istemediklerini belirttikleri arkadaş paylaşımları için sebep göstermeleri de mümkün olacak. Buna göre, kullanıcı bir paylaşımın sayfasında daha fazla görünmesini istemediğini belirtirken "burada etiketlendiğim fotoğrafımı beğenmedim," veya "bu paylaşım bir Spam," gibi bahaneler sunabilecek. Facebook bunları not ederek, benzer durumların kullanıcıyı rahatsız etmemesi için ek önlemler alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ana sayfada reklam görmesek gayet güzel olacak

@25 Tem 2013 16:08 ADBLOCK Plus' kur

Ayarlar çoğaldıkça insanların kafası karışacak.Bence ne kadar çok özellilk,ayar o kadar çok seçme şanşımız olacak.Yani sıradan kullanıcılar hariç bizler için iyi olacak.Ben mesala her şeyi paylaşmak istemiyorum o ayar kolay ama arakadaş ekliyorsun mecburen nedense bazı arakadaşların paylaşımları beni sıkıyor.Bu ayar bizler için çok iyi olacak.

istemediğim reklamı engellesem de daha sonra tekrar tekrar çıkıyor ki

Sen de yorum yaz