Facebook hayatını söndürdü!

Facebook bir kez daha zafer elde etti: İşte Facebook'u spam için kullanan adamın başına gelenler...

  • Halil Mollaoğlu
Facebook: Spamci büyük cezaya çarptırıldı
Facebook: Sosyal network bir kez daha spame karşı kazanıyor.

Sosyal ağ devi Facebook, mahkemede spam göndericilere karşı bir kez daha zafer elde etti. ABD mahkemeleri tarafından mahkum edilen Sanford Wallace 711 milyon Dolar para cezasına çarptırıldı.

Wallace yasaları çiğnemekten dolayı para cezasının yanında hapis cezasına da çarptırılabilirdi. Geçen senenin kasım ayında mahkemeye çıkarılan başka bir spamci yaklaşık 900 milyon Dolar ödemek zorunda kalmıştı.

Facebook, kendi blogunda mahkemenin kararını kutluyor. Bununla birlikte, verilen cezanın büyük bir kısmını asla tahsil edemeyeceğini de tahmin ediyor. Yine de firmanın avukatları, bu kararı spame karşı kazanılan bir zafer olarak görüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

711 milyon dolar komik olmuş adamın o kadar parası olsa spamla falan nie uğraşsın facebook haklı o parayı biraz zor alır :)))

muazzam ceza göz korkutacak cinsten.

madem yapıyomuş adam spam'ı facede bunu engellemenin yolunu bulsun.Adamla ne uğraşıyolar

o zaman biraz daha iyi denemek lazım yakalanmamak için öle amatörce şeyler filan pehhh benim amca oglu facebooku alıcam diyo çökertcekmiş

Kolaysa o elamana spam yaparak reklam yaptiran firmalara cezayi kessinler.
Adam 3 5 bin dolar icin kendini yakiyor ama burada asil parayi veren ve reklam karsiligi ilagal yola tesvik edenlere yönelik hic bir sey yok.
Elbetteki o parayi veremiycek ama neden Facebook isin sonuna kadar gidipde o spam ile reklam yaptiran firmalarada bulasmiyor yada neden karari veren mahkeme o noktaya kadar inmiyor.

o zaman biraz daha iyi denemek lazım yakalanmamak için öle amatörce şeyler filan pehhh benim amca oglu facebooku alıcam diyo çökertcekmiş
02 Kas 2009 16:11

Microsoft'uda üstüne alsın elektirik parasını ben veriririm xD

eee ozaman telekom face book u kapatırsa acaba face book bizim telekoma iletişim engelleme davası açıp telekomu bitirirmi yanii ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play