Facebook'ta can sıkan 5 sorun ve çözümü!

Facebook'da hepimizin canını en çok sıkan 5 sorunu, çözümleriyle beraber bir araya getirdik!

  • Zeynel A. Öztürk

Facebook'daki yeniliklere tam alıştığımız sırada yeni bir değişiklik ortaya çıkıyor. Bu değişiklikler başta genellikle büyük bir kesimin tepkisini çekiyor, ancak zamanla tüm değişikliklere alışıyoruz. Bu yazımızda ise Facebook'ta hepimizin sinirlerini bozan 5 sorundan bahsetmek istiyoruz.

Haber Bandı sinirimizi bozuyor: Sohbet kutusunun üstünde beliren ve son gelişmeleri gösteren Haber Bandı (News Ticker), beğenmelerden yorumlara her detayı göstererek sinirinizi bozabiliyor. Haber Bandından kurtulmak istiyorsanız Facebook News Ticker Remover (Chrome) veya Facebook Ticker Removal (Firefox) eklentilerini kullanabilirsiniz.

Zaman Tüneli en kötü anlarınızı dünyaya açıyor

Zaman Tüneli en kötü anlarınızı dünyaya açıyor: Pek uygun durumda görünmediğiniz bir fotoğrafı Facebook'a gönderdiğinizde, onun bir süre sonra gözden kaybolacağını düşünüyordunuz. Zaman Tünelinde ise bu güncellemeniz, sonsuza kadar gösterilebilir.

Çözüm ise basit. Gizlilik ayarlarınızda Eski Gönderilerinin Hedef Kitlesini Sınırla bölümünde Eski Gönderilerini Kimlerin Görebileceğini Yönet bağlantısına tıklayın. Zaman tüneliniz artık sadece arkadaşlarınıza görünecektir.

Galeri fotoğraflarının yüklenmesi çok uzun sürüyor: Chrome'da Revert Facebook Photo Viewer veya Firefox'da Facebook Photo Theater Killer eklentilerinin yardımıyla fotoğafları klasik stilde görüntüleyebilirsiniz. Firefox kullanıcılarının öncelikle Greasemonkey eklentisini yüklemeleri gerekecektir.

Can sıkan uygulama davetleri

Facebook uygulamaları hakkınızda çok fazla şey paylaşıyor: Foursquare, Spotify gibi uygulamalar, varsayılan olarak tüm detaylarınızı arkadaşlarınızla paylaşıyorlar. Her yaptığınızın arkadaşlarınız tarafından görülmemesi için şu yolu izleyin: Gizlilik ayarlarına gidin, Uygulamalar ve Web sitelerinin karşısında bulunan Ayarları Düzenle'ye tıklayın. Anında kişiselleştirme'nin karşısındaki Ayarları Düzenle düğmesine tıklayın. "Ortak internet sitelerinde anında kişiselleştirmeyi etkinleştir" seçeneğinin işaretini kaldırın.

Canınızı sıkan uygulama davetleri: Facebook'da tarlasını geliştirmek için saatlerini harcayan arkadaşınız, sizi inatla oyuna katılmanız için davet ediyorsa, bu davetiyelere engel olmanız mümkün.

Gizlilik ayarlarını açın, Engellenen Kişiler ve Uygulamalar'ın karşısındaki Engellemeleri Yönet'e tıklayın. Açılan sayfada Uygulama davetlerini engelle alanına davetiyelerini almak istemediğiniz arkadaşınızın ismini girin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

he ya bende rezil ettim ya geçmiş

Haber bandı üst çizgisinin sol köşesinde bulunan "Haber bandını gizle." okuna tıkladığınız zaman haber bandınız kapanır. Bir daha siz açmadığınız sürece de açılmaz.

Görüntülemek istediğiniz ilgili fotoğrafı yeni sekmede açarak klasik bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz...

Uygulamalar ve Oyunlar kısmından davet gelen kişileri ve davetlerini engellemeniz daha isabetli olacaktır...

haber bantı kapatıldıktan sonra açmak istenildiğinde simge gözükmüyor ...nasıl görünür hale getirilebilir..

bnm canımı sıkan en büyük sorun zaman tüneli eski profilimi geri istiyorum bazı eklentiler yardımıyla sadece kendimi eski hali görünebiliyo ama ben komple bi çözüm istiorum baska bi forum sitesinde facebooka mesaj göndererek eski haline getiriyorlar diye duymustum böyle bişiy varmıdır varsada bu maili nereye atabiliriz

Haber Bandı artık tarayıcınıza herhangi bir eklenti yüklemeden de gizlenebiliyor. En son güncelleştirmelerle gizleme seçeneği Facebook'a eklendi.

Ben haber bandını isteyenlerdenim. Fakat haber bandı kendiliğinden kalktı.Geri getirmek için ne yapabilirim ??

haber bandını kapatan bir tuş mevcut üstünde zaten.. tıkla olsun bitsin kapansın

dikkatimi çeken konu şu aslında sadece chrome ve firefox eklentileri gösterilmiş. ie safari opera kullanıcılarına yazık değil mi?

yeni facebook oluşturdum.zaman tünelinde açılmış oldu.ama haber bandı kısmı yok..yani arkadaşlarımın durum güncellemelerini göremiyorum..lütfen yardımcı olurmusunuz??

@29 Ağu 2012 1Haber bandı, belirli düzeyde hesap hareketine sahip kişilerde görünür. Haber bandını göremiyorsanız, büyük olasılıkla Facebook'u çok fazla kullanmıyorsunuzdur ve bu nedenle haber bandında size faydalı olabilecek yeterli içerik yoktur. Facebook'ta şu anki aktifliğinizden memnunsanız, hiçbir şeyi değiştirmeniz gerekmez. 9:04

Ben haber bandında yer almak istemiyorsam peki? Yani beğenilerimin ya da yorumllarımın haber bandında görünmesini istemiyorum..Bir arkadasıma yaptığım yorumu herkesin görmesine ne gerek var?

bende beğenilerimin ve yorumlarımın haber bandında başkalarının görmesini istemiyorum bunu gizleyemiyormuyuz imdat !!!

yeni sürümde haber bandını göremiyorum facebooku çok fazla kullanıyorum ve arkadaş sayım da fazla ne yapmalıyım kiii

benim de haber bandım kendiliğinden silindi ve şu an sadece sohbet bölümüm açık 150 arkadaşım var ve her gün face giriş yapıyoum :-(

haber bandım neden yok arkadaşlar bi bilginiz varmı?

yav yandex için bulurmusunuz

İnsanların beni görememesini nası sağlıcam,beni hiçbiri haber bandına göremicek

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play