Facebook'ta "kim silmiş" gerçek mi oluyor?

Sahte "Sizi kimler silmiş" sayfalarından sonra çözümün gerçeği, Facebook'tan "yanlışlıkla" geldi!

Facebook'un yeni "Zaman Tüneli" özelliği, belki de sosyal devin planlamadığı ilginç bir duruma neden oldu. Yeni özellik, sizi kimlerin arkadaşlıktan sildiğini kolaylıkla anlamanıza izin veriyor.

Kullanıcıların tüm etkinliğini kronolojik bir sırada gösteren Zaman Tüneli (Timeline) özelliği, belirli bir tarihte sizi kimlerin arkadaş olarak eklediğini görmenize izin veriyor. Bu listede sizi şu an "arkadaşlıktan silen" kullanıcılar da yer alıyor. Bu iki listeyi karşılaştırarak sizi kimlerin sildiğini anlamak iste oldukça kolay.

Zaman Tüneli'nin bu yeteneği, birbirini silen arkadaşlar arasında yeni tartışmalar yaratacağa benziyor.

Zaman Tüneli özelliği henüz beta aşamasında olduğundan, sadece geliştirici ünvanına sahip kullanıcılar ona erişebiliyor. Özelliğin düzgün çalışmayacağını kabul ederek denemek istiyorsanız, buradaki basit talimatları takip edebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

3. parti uygulamaları, hesaplarını dondurduklarını bide bilebiliyodu. ilk kaydında, arkadaşlarını bilgisayarına liste olarak kaydediyodu ve her seferinde o listeyle karşılaştırıyodu.

zaman tünelini hiç begenmedim. aynı soguklukta yine profil.1 milyara yakın üyesi olan bi site böylesine vasat bir değişimi kabullenmemeli.

zaten bunuda körükleyen google+ oldu .

@4death örnek olarak "unfriend finder" ;)

Günümüzde insanlar fedakarlık, özveri, dürüstlük gibi insan olmanın temel erdemlerini kaybetmiş; sanal alemde sahte arkadaşlar birbirini silse ne olur?

birisi beni silmişse beni sevmiyor demektir ki beni sevmeyen bir insanın ne yaptığı beni ilgilendirmez..

en başından beri vardı bu uygulama rakipler çıktıkça ortaya çıkarıyorlar bunları yalan dolan işiniz,beni silen salakla ne işim var ki,beni silecek kadar değer vermiyorsa en başından benim arkadaşlarım arasına zaten giremez çünkü onu tanımışımdır abazalar gibi herkesi ekleyenlerin uygulaması olur,onlar için vazgeçilmezdir.

Birinin beni listesinden silmesi, beni ilgilendirmez, onun problemidir. Benim o kişi hakkındaki düşüncelerimi de etkilemez, Ben o kişiyi nasıl tanımışsam, o yine aynı kişidir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir