Facebook Lite nasıl popüler oldu?

Facebook uzun süredir takip ettiği yolu neden değiştirdi? Sırada kimler var? Yoksa YouTube mu?

  • Ali Güngör

YouTube Lite?

YouTube Lite?
YouTube, ziyaretçilerini bir anda veri bombardımanına tutuyor

YouTube Lite
YouTube'un ana sayfası da hafif bir tasarımdan yararlanacaklar arasında. Video seçenekleri ve reklamlar arasında neyin nerede olduğu belli değil. Arama çubuğuna yukarıda yer verebilir ve geri kalan her şeyi tek bir listede verebilir. Reklamlar da dahil yeni her şey tek bir yerde listelenebilir ve bu kullanıcıların gözünden kaçmaz.

Craigslist Lite
Craiglist'in ana sayfası da en karışık siteler arasında rahatlıkla yer alabilir. Tek bir sayfada 400 küsür bağlantı sunuluyor. Elbette bu kadar yoğun içerik içerisinde gezmesi keyifli; bu yüzden Lite versiyona ilaveten standart hainin korunması da faydalı olur. Lite sürümde yer alabilecek özellikler arasında şehir ve kategori seçimi olabilir.

Aslında internetteki pek çok site daha sadece bir ara yüzden faydalanabilir. BBC, Google News, CNN, eBay, IMDB ve daha fazlası, Lite sürümün yararlı olacağı siteler arasında yer alıyor. Mobil sörfte de büyük kolaylık sağlanabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Facebook'a ayda yılda bir giren (O da dahil olduğum grupların - iş çevresi- gönderdiği mesajları boş bırakmamak adına) biri olarak pek ilgimi çekmedi.

Siz de Facebook Lite'ı deneyebilirsiniz...

Bunu yapmak oldukça basit.En alttaki dil ayarından "English (US)"'i seçin ve sonra adres satırına "lite.facebook.com" yazın.Vee işte karşınızda Facebook Lite..

Der Rote Baron, niye yorum yazıyosun o zaman..

lite.facebook.com adresine girebiliyormusunuz? ben giremiyorum şahsen..

ben bu siteye bir türlü giremedim. her seferinde normal sitesine yönlendiriyo.

Facebook'un bir işe yaramasını sağlayan herşeyi çıkartmışlar ortaları yok bu adamların ya hep ya hiç.

Sadece kafa şişiren notificationlardan ve açtığım her gruba atılan 1001 reklamdan bile kurtarsalar yeterdi bana şahsen....

Siteye girmeniz icin once facebook.com dan dili ingilizce yapıp cikin sonra lite.facebook.com a girin. Ayrıca kesinlikle kötü olmuş. Lite Facebook cikaricaklarina o karmasik Anasayfa duzenini once bir toparlasinlar ardindan abuk subuk eklentiler ile şişirmesinler. Sırf bu yüzden günde 1-2 dak. bakıp cıkıyorum. Eski tadı filan kalmadı facebook un

W3C standartlarına uysunlar herşey düzelir.....

Ya facebook lite normal internetten girmeniz için değil. Mobil versiyon olarak düşünün. Bir iphone gibi telefonla girerseniz anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir