Facebook, WhatsApp'la ne yapacak?

WhatsApp için milyarlarca doları gözden çıkaran Facebook, onunla ne yapacağını hala bilmiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp'la ne yapacağını karar veremedi!

Facebook'un WhatsApp için neredeyse 22 milyar doları gözden çıkarmış olması, sosyal devin büyük bir planının olduğunu gösteriyor olabilir mi? Görünüşe bakılırsa hayır.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, Reuters'ın raporuna göre WhatsApp ile ilgili yakın dönemde herhangi bir planlarının bulunmadığını söyledi. Hindistan'daki bir etkinlikte konuşan Zuckerberg, "hizmetten para kazanmaya yönelik herhangi bir yakın dönem planımız yok" dedi.

Sosyal devin Whatsapp'ı neden satın aldığı, tartışılan bir konu. Özellikle de WhatsApp'ın kullanıcılarından yılda sadece 1 dolar talep ettiğini ve başka önemli bir gelir kaynağının olmadığı düşünüldüğünde. Ancak Facebook'un bu sorunu çözmek için kafa patlatan bir dizi çalışanının olduğundan şüphemiz yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

VIP kullanicilarin (diplomat, senatör, milletvekili, devlet başkanı) konuşmalarını CIA, Mossad, MI6 vs istihbarat servislerine satarak çok kazanır ;)

@12 Eki 2014 11:16 Onlar da zaten whatsapp çok güvenli burdan yazışalım diye whatsapp üzerinden konuşuyorlarmış..

facebook, whatsapp'ı, kendine gelecekte rakip olmasın diye satın aldı. şimdi onu başıboş bırakıp yok edecek.

@12 Eki 2014 11:52 Yani yoksa Google alacaktı. Chip ve diğer medyalar ise onu değil Google 'ı haber yapacaktı vs. vs. :-D

Biraz kafanızı kullansanız adamların ne planladığını anlarsınız. Benim burda bunu söyleme gibi bi niyetim yok, Kafası olan anlar. Biraz ileri görüşlü olun. Birkaç sene içerisinde göreceksiniz olayı...

@12 Eki 2014 12:03 Gizemli yaklaşmışın. Söyleseydin de öğreneydik:)

@12 Eki 2014 12:03 sanki nasa sırrı

@12 Eki 2014 12:03 Merakımda kuduruyorum. (dermişim)

@12 Eki 2014 16:07 Arkadaş, mesajların başka yerlere iletildiğini ima etmiş; ama internette yazılan her yazının biryerlere kaydedildiğinin farkına varamamış.

Boş yere satın alınan sms paketi gibi

3 dolar yaparlar :)

whatsappın hala para istemediği kaç kişi var merak ettim her yerde 1 dolar istiyor deniyor hiç istediğini görmedim ben ve arkadaşlarımdan

Bir zamanlar ICQ, Mirc, MSN vardı. Kullanıcılar alışkanlıklarını kaybettiler ve Whatsapp ön plana çıktı. İnsanlara itici gelip alternatifleri çıkınca ondan da vazgeçerler.. Hayatın kanunu böyle..

yahu milyonlarca insanin isimli telefon numaralarini pazarlamak icindi hepsi bu simdilik

Aynen benimde 1 tıl oldu hala istemedi

Ömür boyu hesap var kafam rahat baaane

1 tlyi direk senden sms uzerinden otomatik cekiyir

Şu yıllık beleş abonman bitince nolcek onu deyin hele :P

Sen de yorum yaz