Facebook'a "beğenme" düğmesi geliyor!

Facebook, uzun zamandır konuşulan "Beğenme" düğmesini gerçeğe dönüştürmeye hazır!

Facebook'a "beğenme" düğmesi geliyor!

Olumsuz düğmelere bugüne kadar pek sıcak bakmayan Facebook ve CEO'su Mark Zuckerberg, firmasının bir "beğenme" düğmesi üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Facebook, gönderilerin sadece beğenilmesine izin veriyor, beğenmediğiniz paylaşımlar için basabileceğiniz bir düğmeyi sunmamakta uzun süredir direniyordu.

Zuckerberg, bir soru-cevap oturumunda kullanıcıların "beğenme" düğmesini yıllardır istediğini, bu isteklerin sayısının binleri aştığını, bugünün ise özel bir gün olduğunu çünkü "beğenme" düğmesi üzerinde çalıştıklarını duyurduğunu ve bu düğmenintest sürümünü yayınlamak üzere olduklarını söyledi.

Facebook'un "beğenme" düğmesini sunmak konusunda bugüne kadar isteksiz davranmasının nedeni aslında açık. Firma, bu seferki soru-cevap oturumunda da "Facebook'u insanların gönderileri onayladığı veya beğenmediği bir foruma dönüştürmek istemiyoruz" diyerek bizi farklı bir "beğenme" düğmesinin bekliyor olabileceğinin işaretini verdi. Zuckerberg, yeni "beğenme" düğmesinin kötüye kullanılıp, sizin için önemli olan bir anın "beğenilmemesini" istemediğini de belirtti.

Facebook, kısa bir süre önce "beğenme" düğmesini hiçbir zaman görmeyeceğimizi söylemişti. Ancak sosyal ağ, kullanıcılarının isteklerine sonunda boyun eğdi. Gerçeğe dönüşeceği anlaşılan düğme, bakalım hangi şekilde karşımıza çıkacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İyi olmuş, millet iyi kötü herşeyi beğeniyordu :)...

Ben herhalde bu hastane de foto cekilen, görgüsüzlük yapanlarin hepsi icin bi posta basarim o dügmeye.

kısa süre önce dediğiniz ekim 2014 :D

Beğenmemek olurmu ? ortalık beğenilmeyecek bir sürü paylaşımla doluyken ..görgüsüz zenginler,sonradan görmeler,partipırtı övenler,yalan konuşanlar ,din vicdan sömürüsü yapanlar ..üüüff daha neler neler hepsi beğenilmeyecek paylaşımlardır..

@16 Eylül 2015 15:14 Kısaca "bu düğme iş yapar" diyelim o zaman ;{)

Twitter'a Instagram'a vs. her yere şart

Like tuşunun yanına Unlike koymak yerine, Like'ın adını 'Share' olarak değiştirmek çözüm olabilir. Çünkü Facebook, arkadaşlarınızı eklediğiniz kişisel paylaşımlar yaptığınız bir site, YouTube gibi değil.

chip'te beğenme tuşu var, facebook çok geride kalmış

BEĞENMEME demek istediniz sanırım ??? LIKE zaten yokmuydu ??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir