Facebook'a GIF desteği nihayet geldi!

Facebook, senelerdir pek sunmak istemediği bu özelliği sonunda önümüzde koydu!

Facebook'a GIF desteği nihayet geldi!

Animasyonlu GIF dosyalarını arkadaşlarınıza paylaşmak istediğinizde artık Facebook'u kullanabilirsiniz.

Web'in en eski öğelerinden biri olan GIF dosyalarını oynatma işlevi, sonunda Facebook'a taşındı. Animasyonlu GIF'inizi paylaşmak için URL bağlantısını gönderinizin içerisine yapıştırmanız yeterli oluyor, gerisini Facebook sizin için yapıyor. Haber kaynağında görünen GIF dosyalarını oynatmak için üzerine bir kez tıklamanız gerekiyor. Örnekler için bu Facebook grubuna göz atabilirsiniz. İşlev kademeli olarak kullanıma sunulduğundan, onu henüz kullanamıyorsanız şaşırmayın.

Facebook'ta GIF dosyalarıyla daha önce Giphy sayesinde tanışmıştık. Ancak Giphy'nin yönteminde GIF dosyaları, video gibi çalışıyor ve haber kaynağında gerektiği gibi çalışmıyordu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Microsoftun insadını da unutmayın. Windows 7 den beri bilgisayarlarda herhangi bir gif dosyasını oynatabilmek için ya internet tarayıcısını yada başka bir üçüncü parti programı kullanmanız gerekli.

@30 Mayıs 2015 00:16 kesinlikle.. windows 10 da da 3rd party uygulama olmadan açılamıyor malesef. microsoftun dünyayı daha iyi takip etmesi ve okuması gerekli.

Animated GIF'ler ile gerçekten de harikalar yaratabilirsiniz. Örneğin Twitter'da Avatar olarak da Animated GIF kullanabilmek isterdim. En son denediğimde sonuç alamamıştım. Belki de şu anda mümkündür...

@cleverman şu anda mümkün.

Üzerine tıkladıktan sonra ne anlamı kalır ki.. Önemli olan tıklamadan kendi kendine oynaması...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir