Facebook'ta Engelleri Yanlışlıkla Kaldıran Sorun!

Facebook'ta yaşanan bir sorun, engellediğiniz kişilerin bazılarının bir anda engelsiz hale gelmesini sağladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'ta Engelleri Yanlışlıkla Kaldıran Sorun!

Facebook, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada 29 Mayıs ile 5 Haziran arasında 800.000'den fazla kullanıcının daha önce engellediği kişilerin engelinin yanlışlıkla kaldırılmış olabileceğini söyledi.

Firma, bu hata sonucunda arkadaş listenizden çıkardığınız kişilerin listenize geri dönmediğini, ancak gönderilerin "daha geniş bir kitleyle" paylaşıldığını söyledi. Facebook'tan gizlilik şefi Erin Egan'a göre engeli yanlışlıkla kaldırılan kişiler, arkadaşlarla paylaşılan içerikleri göremeseler de, daha geniş kitleyle paylaşılan, örneğin arkadaşlarınızın arkadaşlarıyla fotoğrafları görebildiler.

Sorundan etkilenen hesapların yüzde 83'ünde engellenen kişilerin sadece bir tanesinin engelinin yanlışlıkla kaldırıldığı belirtiliyor. Bu küçük bir hata gibi görünse de Facebook'un engelleme işlevine güvenenleri pek güvende hissettirmeyecek. Egan, yaptığı açıklamada "birini engelleme işlevinin önemli olduğunu biliyoruz ve özür dilemek istiyoruz," dedi.

Facebook, sorunun onarıldığını ve sorundan etkilenenlerin bir açılır mesajla uyarıldığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bu teknik bir sorundan kaynaklanan arıza değil, büyük ihtimal Facebook bununla kullanıcılar arası ilişki diyaloğunu artırmak için yaptı. Böylece ulaşamadığı sayfalara erişim kazanamayıp Facebooktan usanan, ilginç ve cazibeli bulmayan ve artık sık giriş yapmayan engellenmiş kullanıcılara yeni alanlar yaratıldı pekala diyebiliriz?!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost