Facebook'tan eski sevgiliden kurtulma işlevi!

Facebook, sevgilisinden ayrılanları rahatlatacak yeni bir işlev sunmaya başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'tan eski sevgiliden kurtulma işlevi!

Sevgilinizden ayrılmanız ve onun gerçek hayatınızdan uzaklaşması, dijital ortam için aynı anlama gelmeyebiliyor. Gerçek hayatta hiç görmeseniz bile onu Facebook'ta ister istemez görebiliyorsunuz - bu, eski sevgilinizin halen hayatınızın bir parçası olduğu anlamına geliyor.

İlişkilerle ilgili bu karmaşık durumu biraz kolaylaştırmak isteyen Facebook ise, eski sevgililerinize gösterilecek içeriği kısıtlamanızı sağlayan bir dizi işlevi denemeye başladı. Bir blog gönderisinde duyurulan yeni araçlar, şu an mobil cihazlarda çalışıyor ve ilişki durumunu değiştirdiğinizde devreye giriyor. Değişikliği yaptıktan sonra sözkonusu kişiden göreceğiniz durum güncellemelerini, fotoğrafları ve videoları kısıtlayabiliyorsunuz. Bunun yanında eski sevgilinizle olan fotoğrafların etiketini veya görünürlüğünü otomatik olarak kaldırma seçeneğine sahip oluyorsunuz.

İşlev, eski sevgilinin sizin hakkınızda göreceklerini kısıtlamanıza da izin veriyor. Bu kişiye ait gönderileri gizleyebiliyor, böylece sadece herkese açık veya ortak arkadaşlar için paylaştığı gönderileri görebiliyorsunuz.

İşlev şu an ABD'de, mobil uygulamada test ediliyor. Facebook, işlevi kullanıcılardan geri bildirim aldıktan sonra daha geniş olarak kullanıma açmayı planladığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bende sevgilimden ayrılmak için bu özelliğin gelmesini bekliyordum. Şimdi ayrılabilirim.

@20 Kasım 2015 11:42 siz erkekler hep aynısınız

@20 Kasım 2015 11:42 :) Yorumunuz en az "31" karakter olmalı !

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play