Facebook'un canlı yayın işlevi iPhone'a geldi

Facebook şimdiye kadar kısıtlı olarak sunduğu özelliği genişleterek, Periscope'a göz dağı veriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'un canlı yayın işlevi iPhone'a geldi!

Facebook, haber kaynağı üzerinden videolu canlı yayın işlevini bazı iPhone kullanıcılarına sunmaya başladı. İşlev, bugüne kadar sadece bazı tanınmış isimlere sunulmaktaydı.

Twitter'ın Periscope'u ile aynı biçimde çalışan işlev, canlı videolarınızı direkt olarak haber kaynağı üzerinde paylaşmanıza izin veriyor. İşlevin ne zaman herkese sunulacağı bilinmiyor, ancak normal kullanıcılara sunulmaya başlanmış olması, bekleyişin çok uzun sürmeyeceğini gösteriyor.

Facebook'un ev sahipliği yaptığı video miktarı, son iki senede katlanarak artmıştı. Günde 8 milyar kez video gösteren sitede günlük 500 milyondan fazla izleyici dolaşıyor. Firmanın Google'ın video hizmeti YouTube'a rakip olacak, özel bir video sayfasını da test ettiği söyleniyor.

Yeni canlı yayın işlevi, Periscope'un işlevlerinin çoğunun aynısını sunuyor. Yayın sırasında kaç kişinin izlediğini ve yapılan yorumları görebiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Periscope veye benzeri uygulamalar sayesinde canlı yayınlarda polisin orantısız şiddet kullanırken çekilen videolarını da seyredebileceğiz. Özellikle de gaz kapsulü ile vurulan göstericileri.. Sonra da birileri çıkıp diyecekki "evet twitter, mwitter hepsini kapatıyoruz. İleri demekrasiyiz ya o itibarla yani..

@Metinolmetin Adam olursan polis birşey yapmaz.Ama birilerinin maşasi olursan o zaman ....Anlarsinya

@Metinolmetin bu haberden çıkara çıkara bu yorumu mu çıkardın, dingil

Ohhh Yağlarım eridi :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play