Faraday gizlice Apple Car mı inşa ediyor?

Ortaya çıkan bu gizemli şirket, Apple'ın büyük sırrını ortaya çıkartacak ilk ipucu olabilir!

  • Onur Seven
Faraday gizlice Apple Car mı inşa ediyor?

İnternet üzerindeki son söylentiler, gizemli otomobil üreticisi Faraday Future isimli şirketin Apple'ın elektrikli otomobillerini üretebileceğini ortaya koyuyor.

Şirket bu yılın başlarında Tesla'ya rakip olarak piyasaya girmişti, ancak sadece bu hafta planlarıyla ilgili bazı detayları ortaya çıkarmış durumda. Faraday Future başlangıç olarak ABD'de Kaliforniya, Georgia, Louisiana veya Nevada'da bir üretim tesisi için 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Şirket ilk araç için 2017 yılını hedeflediklerini ifade ederken, nakit kaynaklarıyla ilgili soruları cevapsız bırakarak "Ortaklarımızı gizli tutuyoruz" dedi.

Faraday tarafından yapılan personel alımlarının Apple'ın elektrikli otomobil projesi "Apple Car"la tutarlı olması, olası bir işbirliği söylentilerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Şirketin BMW i8 baş tasarımcısını bünyesine katması bu hamlenin en belirgin örneği sayılabilir. Çünkü Apple, BMW'nin i-serisi araçlarına belirgin bir ilgi duyduğunu daha önce ifade etmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

o şeye güvenmeyin kaza anında telef olursunuz... yazık olur size...

gelecek otomobil yazılımında. makine devrimi kaçırdık, dijital devrimde geç kaldık bari yazılım üretelim işin ucundan biz de girelim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play