FIFA 13'den yeni detaylar, kareler

EA'nın bu sene patlatacağı bombası FIFA 13'den yeni özellikler ve ekran görüntüleri... İçeride...

  • Zeynel A. Öztürk
FIFA 13'den yeni detaylar, kareler

EA Sports, bir sonraki futbol simülasyonu FIFA 13'ten yeni detayları oyunseverlerle paylaştı. Buna göre FIFA 13'teki yeni özelliklerden bir tanesi de "ilk dokunuş denetimi" olacak.

"İlk dokunuş denetimi", topun hızından, yüksekliğinden ve oyuncunun gücünden etkilenecek; böyleylikle topun ayağınızda mı kalacağı yoksa rakibinize mi gideceği belirlenecek. FIFA 13'de top sürmede ve serbest vuruşlarda da çeşitli geliştirmeler yapılmış. Örneğin serbest vuruşlarda topun başına 3 kişi geçebiliyor ve defans yapan takımı şaşırtabiliyor. Barajı kuran takım, barajda kaç kişi olacağını ve barajın toptan ne kadar uzakta kurulacağını seçebiliyor.

Bu değişikliklerin dışında FIFA 13'de çeşitli grafiksel ayarlamalarda var. Bu sayede oyuncular daha gerçekçi görünüyor ve çarpışmalar daha gerçekçi bir şekilde yansıtılıyor. Kinect'e sahip olanlar ise Microsoft'tan özel muamele görüyorlar: Kinect ile oyunu hiç durdurmadan sesli komutlarla taktiksel ve stratejik değişiklikler yapmanız mümkün oluyor.

PES 2013'ün demosu birkaç hafta önce indirilmeye sunulmuş olsa da FIFA hayranları oyunun demosunu beklemeye devam ediyorlar. EA, demonun yayınlanacağı hakkında bir açıklama yapmıyor, ancak geçen seneki demonun eylül ortalarında yayınladığını düşünürsek bu bizler için bir ipucu olabilir.

EA'nın son futbol harikası FIFA 2013'den yüksek çözünürlüklü en muhteşem kareler, galerimizde!

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

fifa artık türkçe olmalı

@07 Ağu 2012 00:48 İlk önce PES kadar ilgi görmesi lazım. Bir sürü oyundan anlamayan PES sever oyuncu var ve başka da bir şey oynadıkları yok.

2012 çıktığında herkes bu oyunu konuşuyordu. şimdi 2013 çıkacak 2012 ye herkes burun kıvıracak, bir köşeye atacak. bir oyunun ömrü en fazla 1 sene. bu oyun piyasası çok kötüye gidiyor ve artık geri dönüşüde yok.

bence pes'in devri kapanmıştır iki üç yeni stad L2

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play