Firefox: Çok farklı bir yerde ortaya çıkacak!

Popüler web tarayıcı Firefox, çok yakında, çok farklı bir platformada karşımıza çıkabilir...

  • Ali Güngör
PlayStation 3 için Firefox!
Popüler oyun konsoluna popüler internet tarayıcı mı gelecek

Sony'e yakın kaynaklardan aktarılan bilgilere göre Mozilla ile Firefox internet tarayıcıyı PlayStation 3'te kullanıma sunmak için görüşmeler yapılıyor.

Bu anlaşma ile ilgili bilgiler henüz çok taze ve destekleyecek hiçbir resmi açıklama bulunmuyor. Ancak Sony'nin, Mozilla ile el sıkışmak istemesi oldukça mantıklı görünüyor.

Sony PlayStation 3 kullanıcılarının şikayet ettiği konulardan birisi, bu konsolun kendi internet tarayıcısıydı. Eğer Sony, Mozilla ile anlaşıp Firefox'u PlayStation 3 oyun konsollarına dahil ederse çok ilginç gelişmeler yaşanacak demektir. PS 3 kullanıcılarının konsol için bulunan klavye setleriyle oldukça rahat bir şekilde sörf yapması kolaylaşacaktır ama daha da önemlisi, Firefox internet tarayıcı pazarındaki payını arttıracaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

değişik olurdu

merakla bekliyoruz umarım anlaşırlar ve firefox ps3 platformunda da yerini alır

Benim anlamadığım Playstation 3`te internet kullanmadığımızda nasıl Playstation 3`e nasıl virüs,trojen,truva atı,spam bulaşmayacak?

@ 21:43

O anda çalışan işletim sistemi Windows'dan farklı. Direkt olarak Sony'nin geliştirdiği ve PowerPC mimarili bir işletim sistemi söz konusu olduğu için Windows'dan kalma böyle ezberler yok :)

Chrome dan sona Firefox benim için bitmiştir:) Chrome umarım kısa sürede açar şu coming soon yazan eklenti bölümünü :)

mumkun degıl bu sony bole herkezı alırsa yakında vırusler den dolayı cok sorun yasar cunku hackerlar ıcın ınternetı kullanan ps3 ler cezbedıcı :D
artq sony ugrasır ama yapcagını sanmam sony zaten ıstedıgını yapıyo mozıllayamı kaldı
firefox gozumden dusmeye basladı artq cok ram kullanıyo eklentı olmasa koca bır sıfır yalan dıyenlere uzuluyorum eklentı cıkarmasa ınsanlar hıc bı ıse yaramaz

PlayStation 3 ü FF ile kirleteceklerse çok büyük hata yaparlar. Ayrıca AB bu duruma el atıp firefox olan PS 3lere tarayıcı seçim penceresi de koymalı:))) FF tekelciliğe doğru yol alıyor :d

Sen de yorum yaz